Megoldható így az ingyenenergia?
Akkumulátorok segítségével szeretnék ingyen energiát.
ebből indultam ki:
A vezetékekben az elektronok a töltéshordozók, míg a savas akkumulátorban az ionok. Tömegüket tekintve az ionok jóval nehezebbek, mint az elektronok.
lényeg:
Összeállítok egy olyan kapcsolást, hogy egyszer egyik akumulátor energiát szolgáltat a fogyasztónak és egy másik akkumulátort úgy rakok bele, hogy az előbb leírt kör töltse azt. Ez az egyes állapot.
A másik állapot ugyanez, csak az akkumulátorok szerepe felcserélődik. A két állapot között kapcsolgatnám ide-oda. Ehhez kellene számolnom valami olyasmit, hogy az ionok még ne mozduljanak meg, de az elektronok igen, szóval be kell lőni a frekvenciát. Kellene valami gyors átkapcsoló, mondjuk négyszögimpulzusokkal vezérelni úgy, hogy azok ne átfedésben legyenek, hanem 60%-40% arányban. (ne legyenek egyszerre bekapcsolva).
Elméletileg soha nem merülne le.
Szerintetek ez működhet?
Az elektronok nem vesznek el. ugyanannyi marad, ha lemerült az akksi, ha nem.
Itt nem hagyományos felhasználásról van szó.
Ha belegondolsz, ez a kör úgy néz ki, hogy megindulnak az elektronok, de az ionok még nem ezért az egyik sarkon feltorlódnak az elektronok. Minél kisebb a frekvencia, annál nagyobb a torlódás, de gondolom van valami alsó határ. A frekvencia növelésével a torlódás kisebb, de többször van. Ez a torlódás töltéskülömbséget hoz létre és így feszültség keletkezik. erre a feszültségre kötni a fogyasztót úgy, hogy vele sorban egy akumlátor van, ami kapja a töltést. Aztán fordul a szerep. Kapcsolgatni nagyon gyorsan kell, olyan 500Hz-re gondoltam.
Oszt’ szerinted az elektronokat mi mozgatja? Megsúgom, az ionreakciók. Olyan nincs, hogy az elektronok már mozognak, de az ionok még nem. Előbb az ionok jönnek, aztán az elektronok.
Ez olyan mintha azt mondanád, hogy ha elég gyorsan mész az autóval, akkor a motor fordulatszáma olyan nagy lesz, hogy nincs ideje a benzinnek felrobbanni , így innentől kezdve ingyen autózol, az autó hajtja a motort… de akkor mitől is megyünk gyorsan?
A te ötletedet millióan „feltalálták” már, leginkább Tesla-switch néven híresült el az ingyenenergia-zombik körében.
Az a baj, hogy te az elektronokat valami tehetetlenséggel mozgó testként képzeled, mint a vizet a slagban. A vízzel meg lehet csinálni, hogy megindítod a slagban, majd megemeled a cső végét, és a víz mégis kifolyik, a tehetetlenség miatt, látszólag „felfelé folyik”.De az elektronoknál nem tudod megcsinálni azt, hogy meglököd őket a drótban, és gyorsan odarakod a drót végét valahova, amitől még egy kis maradék elektron belefolyik magától. Az elektronoknak nincs tehetetlenségük, azonnal leáll a mozgásuk, ha nincs erőtér rájuk kapcsolva.
Legalább egy minimális fizikai tudás nem ártana, ha már építgetni akarsz, ez meg (meg más "ingyenenergia" sem) fog mûködni.
Ha ingyen kell energia, vegyél napelemet, építs vízierõmûvet.
Köszönöm a válaszokat!
Időközben egy segítőkész emberke adott egy linket. Az ötletem sajnos nem eredeti. Tesla már megcsinálta, sőt egy cég kísérletezett és tökéletesítette a dolgot. 30évnyi tapasztalatot szerzett ezen a téren.
Azzal, hogy lehülyéztek és fizika szempontjából tudatlannak neveztek, nem engem, hanem Teslát minősítitek.
A link, ha ilyen ostobaságoon szeretnél szórakozni:
"más ingyenenergia sem fog működni"
Aha... ha te mondod...
A geotermikus energia nem ingyen van, minden hónapba küldik a csekket. Ugyanez a helyzet a kicsinyke, de működő napelemtáblával is, Ja és az 1kW-os kis szélturbinával.
Jah... most jut eszembe ezek után nem is fizetek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!