Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Gondolkozom egy bűvész trükkön...

Gondolkozom egy bűvész trükkön de lehetséges?

Figyelt kérdés

Sziasztok


már egy ideje tervezek bele vágni a bűvészkedésbe mint hobbi ..most akkor az a kérdésetek mért ide írok?


hát amit ki találtam ahhoz szükségem lenne a mágnesességre (de még mindig nem tudom hogy jó helyre írtam)....


egy fém mennyi idő alatt veszi át a mágnesességet? és van e olyan mód (eszköz vagy bármi) amivel felgyorsíthatnám? vagy minél erősebb a mágnes annál gyorsabban?



2013. febr. 8. 22:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Használj elektromágnest, az az áram kikapcsolása után azonnal elveszíti a mágnesességét. Akár egy telefon akksija is képes lehet annyi ideig táplálni árammal, amíg a bűvésztrükköt lefolytatod (már ha nem órákig tartó trükköt tervezel). A vezérlését pedig megoldhatod rejtett vezetékkel, vagy akár távirányítással is.
2013. febr. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
hát én azt szeretném hogy átadhassam a mágnesességet egy nem túl nagy fémnek ..pl: hozzá tennék egy érmét egy adott mágneshez(vagy amivel ezt megtudom oldani) és az érmét már tudnám vonzani vagy taszítani egy mágnessel ..
2013. febr. 8. 22:41
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát, az érmék általában olyan anyagból készülnek, amelyek paramágnesesek vagy diamágnesesek, vagyis nem mágnesezhetők. Más részről, ha nem állandó mágnes az érméd, akkor mágnessel csak vonzani tudod, taszítani nem.
2013. febr. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
hát ez hülyeség .. pl a magyar 100 forintost is vonzza a mágnes ...de amúgy meg a kérdés az hogy hogyan tudnám a mágneses vonzást átadni gyorsan egy pénz érmének ..
2013. febr. 9. 07:51
 5/6 anonim ***** válasza:
:)
2013. febr. 9. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Úgy rémlik, hogy a mágnesezhető fémeket elég mondjuk mágneses térben mozgatni, hozzá dörzsölni egy erős mágneshez. Amúgy az remélem azért eljutott a tudatodig, hogy nem minden fémet vonz a mágnes sem.
2013. febr. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!