Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Tesla gondolkozásával mi...

Tesla gondolkozásával mi lenne a mostani fizikából?

Figyelt kérdés
Értem itt a fénysebességet, ahogy hallotam afölött játszadozott vagy akár csak egy húr elméletetre gondolok vagy a multiverzum elméletre, mit mondana erre ugyan Tesla?
2013. jan. 9. 22:23
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
És ha már tudsz róla, akkor elárulod nekünk, hogy melyik bizonyítékra gondolsz, vagy Te is beállsz a takargatók közé? :)
2013. jan. 15. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Wadmalac ***** válasza:

Sir Butcher:

Mind igaz, amit írsz.

Marha nehéz dolog olyan területen előrehaladni egy profitorientált világban, amelyiknek a nyereséget termelő haszna valahol a messzi jövőben van.

Mindenesetre a fizika fejlődésére jelentős negatív hatása van az általam említett "tehetetlenségnek" is. Ennek szerepe éppen mostanság kezd elveszni, amikor az új tudományos elméletek az internet és egyéb nemzetközi kommunikáció révén nagyon gyorsan közkinccsé válnak és a világ sok részén ellenőrizhetőek sőt továbbfejleszthetőek. A tudományos világ kezd egy bolygóméretű "brainstorming"-gá válni és ez nagyon gyors fejlődést fog okozni. Optimista vagyok.

2013. jan. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Melinda6444 válasza:

Wadmalac full igazad van :D

Az alattad lévő meg "a relativitás elméleten nem haladt túl a kvantum fizika, csupán ott máshogy kell értelmezni"

Áh értem, szóval a relativitás elméletet kell relatívan nézni :'DDDDDDDDD

Sajnos az a baj hogy ez a fajta hozzállás olyan mint a kotton, bármire rátudjátok húzni :D

Ha mégis túllépik fénysebességet, akkor majd jön a duma "áh dehogy lépted te túl hülyegyerek" csupán meggörbítetted a téridőt, de ehhez azért gratulálok, marad a relativitás elmélet és kuss van" :DDDDDDDDDDD

2019. aug. 19. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Wadmalac ***** válasza:

#13:

"Az alattad lévő meg "a relativitás elméleten nem haladt túl a kvantum fizika, csupán ott máshogy kell értelmezni"


Áh értem, szóval a relativitás elméletet kell relatívan nézni :'DDDDDDDDD"


Tévedsz.

Simán a kvantumfizikia annyiban lép túl a rel. elméleten, mint a rel. elmélet a newtoni fizikán. Bizonyos területen a rel. elmélet már nem elég a dolgok magyarázatára, modellezésére.

Nem dőlt meg. Csupán kiegészült.

És előbb-utóbb a kvantumfizikát is ki kell majd egészíteni.


"Ha mégis túllépik fénysebességet, akkor majd jön a duma "áh dehogy lépted te túl hülyegyerek" csupán meggörbítetted a téridőt, de ehhez azért gratulálok, marad a relativitás elmélet és kuss van" :DDDDDDDDDDD"


Ha valaha is el fogunk tudni jutni A-ből B-be gyorsabban, mint a fény, az bizony úgy lesz, hogy a rel. elmélet nem sérül.

A tudomány nem állította soha, hogy bármelyik törvénye mindenható lenne.

2019. aug. 21. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!