Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Tesla gondolkozásával mi...

Tesla gondolkozásával mi lenne a mostani fizikából?

Figyelt kérdés
Értem itt a fénysebességet, ahogy hallotam afölött játszadozott vagy akár csak egy húr elméletetre gondolok vagy a multiverzum elméletre, mit mondana erre ugyan Tesla?
2013. jan. 9. 22:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%

"mit mondana erre ugyan Tesla?"

A betyár mindenségit, ezt nem gondoltam volna! <- Ezt mondaná.

2013. jan. 10. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Tesla rohadtul nem játszadozott fénysebesség felett, lévén az nem lehetséges. Tesla ugyanis nem hághatta át a fizika törvényeit, csak azért mert Tesla volt.


Komolyan, szegény Tesla már az áltudósok Szent-Grálja lesz, az ő nevét szemérmetlenül hozzárakják bármikor bármihez...

2013. jan. 10. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Elektronokat akkor hogy lövellt ki? Eisteint és társait mért kritizálta?
2013. jan. 10. 09:05
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Tesla nem játszadozott fénysebesség felett, és főleg nem lövellt elektronokat magából. Tesla csupán egy kísérletező kedvű emberke volt egy olyan korban, amelyben még nem igazán ismerték az emberek a fizikát és az elektromosságot (mint ahogy Te sem, ahogy kérdéseidből kitűnik).


Először olvasd el ezt:

[link]


Itt minden le van írva Tesláról a kérdéseidet illetően. Ha elolvastad és értelmezted is, és még mindig van kérdésed, akkor gyere vissza, és szívesen válaszolunk rájuk. Először informálódj, mielőtt értelmetlen kérdésekkel égeted magad.

2013. jan. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
JA csak négyes voltam belőle, tehát tényleg nem értek a fizikához, a tanár nem értette miről van szó, én tartottam kiselőadást, de attól hogy még annó értettem hogy miről van szó, még nem állítom azt hogy egyet is értek vele.
2013. jan. 10. 11:30
 6/14 Wadmalac ***** válasza:
100%
Amennyiben arra gondolsz, hol tarthatnánk már, ha a fizika csupa Tesla szintű gondolkodóval lenne tele, azt válaszolnám: Lehetne akárhány, nemigen jutottunk előrébb, ha nem lenne mellette ugyanannyi Edison. Mert ő volt az, aki egyben nagyon jó, sőt, gátlástalan üzletember is volt és rögtön a gyakorlati hasznát is nézte mindennek. Mindkettőjükre jellemző volt az új és akár őrült ötletekre nyitottság, és leghalványabb fájdalmat sem éreztek, ha egy régi elméletet félre kellett dobni. A tudományos életnek az újdonságokkal szemben van egy meglehetős tehetetlensége, amit sok begyöpösödött tekintélyelvű elme miatt nehéz legyőzni. A mai tudományos világ még mindig úgy néz a relativitáselméletre, mint a Bibliára, amit főbenjáró bűn megkérdőjelezni, pedig a kvantummechanika már jócskán túlfutott rajta. Ha jól értelmezem a kérdésed, igen, ha a természettudomány kevésbé lenne hajlamos megülni a babérokon, talán már lenne McDonalds a Marson. Ami nem feltétlenül jó. :D
2013. jan. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
A relativitáselméleten nem haladt túl a kvantumfizika. :) Ugyanúgy érvényes ott is. Csupán arról van szó, hogy a relativitáselméletet kell másképp értelmezni a kvantumvilágban, mint a makrovilágban. Az egyenletek eredményei ott is ugyanazt adják, csak másképp kell értelmezni az eredményeket, hogy helyes következtetéseket tudjunk levonni azokból.
2013. jan. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Kedves Wadmalac,


Nem azért nincs meki a Marson, mert ha a abba ölnének pénzt (az űrkutatásba) akkor itt kisebbfajta forradalom lenne. Ha a NASA a hidegháború idején kapott szintű támogatásokat élvezné még ma is, akkor valószínűleg már régen hétköznapi dolog lenne egy Marsutazás.


De nézd csak meg a Curiosity Marsra érkezésekor kiírt kérdéseket, és rá a kommenteket - az emberek legnagyobb része elképesztő pénzpazarlásnak tartja az űrkutatás, mert hát mennyi kenyeret lehetne venni annyi pénzből. A vágy, és a lehetőség mai napig is megvan a kutatásra, sőt, elképesztő dolgokat fedeznek fel szintre percről percre - de pénz nélkül ezek a témák nem kutathatóak. Négyszáz éve tehettél nagy felfedezést a sufniban barkácsolva - egy Marsra gyorsan eljutó űrhajót nem lehet kifejleszteni a sufniban.

2013. jan. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Szerintem fény derült volna a fénysebesség tullépésére igen kvantumechanikában is van rá bizonyíték de takarják...
2013. jan. 14. 23:45
 10/14 anonim ***** válasza:
89%
És ha takargatják, akkor te mégis honnan tudsz róla? :)
2013. jan. 15. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!