Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mire lenne jó egy Marsaszállás?

Mire lenne jó egy Marsaszállás?

Figyelt kérdés
Mit csinálnánk mi ott ami hasznos is? A Holdon sincs még nyaraló, vagy akár egy bázis esetleg távirányított szonda. Akkor hogyan népesítenénk be azt a légkörtelen követ? Mármint, nem éppen jó légköre van, elvileg ritka és oxigénhiányos. Van ott valami nyersanyag vagy egyéb ok amiért megéri odamenni?

2012. dec. 31. 22:11
 1/9 anonim ***** válasza:
83%

Mire volt jó az, hogy egy bizonyos olasz úriember anno egy csomó pénzt feleslegesen elbаszva megnézett egy távoli kontinent?


Tudod, ha az emberiséget mindenben csak és kizárólag a közvetlenül elérhető pénzbeli haszon motiválná (sajnálatos módon így is ez dominál), akkor még mindig valami stagnáló középkori társadalom lennénk.

2012. dec. 31. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Sajnos azután merült fel bennem ez a kérdés miután elolvastam pár cikket a küldetés nehézségeiről, főleg mivel a világ nagyhatalmai már versengésből sem költenek tudományos kutatás-fejlesztésre, legalábbis a nyilvánosság széleskörű tájékoztatásával.
2012. dec. 31. 23:07
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért lenne jó egy marsraszállás, mert egy ember egy kalapáccsal és egy mikroszkóppal többet tudna megvizsgálni, mint az eddigi odaküldött szonda együttesen :)


A szondákat ugyanis baromi nehéz innen vezérelni, és egy emberhez képest a képességeik is rendkívül mértékben korlátozottak.


Az ok pedig az, hogy szélesítsük az ismereteinket. Ez egy úgynevezett "alapkutatás" vagyis olyan, aminek a mostani, napi életünkre nincs szinte semmi hatása - de a jövőben lehet.


Ugyanilyen alapkutatás volt pl a félvezető áramkörök. Akkor például semmi értelme nem volt, azonkívül, hogy érdekesség - a mai életünket el sem tudjuk képzelni nélkülük. Sőt, az is alapkutatás, amit a részecskegyorsítókban csinálnak. Értelme most, jelenleg semmi, de ahogy egyre jobban megismerjük a világot magunk körül, úgy fogjuk tudni egyre jobban felhasználni. Ehhez pedig kutatni kell.


Ha csak nyersanyagért és kézzel fogható okért mozdulnának meg az emberek, nem hogy a középkorban, hanem még a fán üldögélnénk és időnként leütnénk azt a marhát, aki elkezdett egy botot farigcsálni :)

2012. dec. 31. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
42%
Nincs értelme DE elmonhdtaná amerika, hogy háhhá Kína előtt sikerült.
2013. jan. 1. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért költenek elég sokat a versengés miatt.

Igazából - ahogy már említettem - a legtöbb felfedezésnek nincs közvetlen, egyből kézzelfogható pénzbeli haszna. De mégis ez viszi előbbre a világot. Lehet, hogy egy része a felfedezéseknek nem lesz jó másra, "csak" arra, hogy világunkat még jobban megismerjük (ami persze később vezethet további felfedezésekhez), de gondolj bele: mi lenne most a világgal, ha Luigi Galvani nem kísérletezget a békacombokkal, vagy ha - mint már mondtam - pár "őrült" ne kelt volna teljesen feleslegesen útra az óceánon át. Internezetnénk most, ha anno pár különc mérnök-tudós nem építget háznyi méretű "számítógépeket", melyek közül sok soha nem készült el, holott mai összegre átszámítva milliárdokat öltek bele. Vagy hogy egy elvontabb dolgot említsek: a fény sebességére vonatkozó kísérleteknek mi értelme? Megnérték, megállapítottákm szép és jó, de ennyi. Egy ideig. Aztán végső soron ma a GPS ezen alapul.

2013. jan. 1. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2013. jan. 1. 02:09
 7/9 anonim ***** válasza:

A közvetlen értelme az, hogy a Mars sokkal jobban alkalmas az életre, mint pl. a Hold.

A holdon se levegő, se víz - viszont olyan éles por van, ami szétcsiszol mindent.

A Marson, ha egyszer az élet megveti a lábát, akkor egy egész kellemes hely lehet majd.

Addigra lehet, hogy a Földön se lehet majd kimenni a levegőre védőruha és oxigénmaszk nélkül.

2013. jan. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
8%
Előszőr a Marson alakult ki az élet de amikor kiszemeltek minket a reptiliánok akkor egy üreges holdal mentálisan elfoglalták az ott élőket és elpusztultak. Utána átjöttünk a Földre itt Atlantiszi civilizációt építettünk de itt is jöttek a halálcsillag üreges holdjukkal és most is azon mesterkednek hogy elpusztítsák az emberiséget. 2012 december 21-én megpróbáltak flottájukkal előtörni a mélyűrből de a kedvezőtlen együttálás miatt a flottájukat beszippantotta egy fekete lyuk. Szóval már csak a Holdat kell felrobbantani és kezdődhet az új aranykor. (EZ KOMOLY) :D
2013. jan. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
a holdnak kicsi a gravitációs ereje így képtelen lenne megtartani az oxigént, nem lehet rajta élni, a Marsról elsősorban nyersanyagot és energiát akarnak áthozni mert elég kevés van a földön másodlagos cél a benépesítés mivel a Föld egyre inkább túlnépesedik, sőt a klímaváltozás még több területet vesz el, illetve sokkal könnyebb benépesíteni mivel sok víz van rajta amiből akár oxigént is lehet csinálni, egyébként elég sok nyersanyag van ott
2013. jan. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!