#6: Ez jól hangzik, csak általánosságban nem igaz. A kőolaj szerves anyag, pont ezért !akár! lehet alapanyaga néhány élelmiszer-ipari terméknek is, de ez nagyon nem jellemző. Esetleg ha tudsz példát, akkor meg tudjuk nézni, hogy melyik anyagra gondoltál.
Van egy csomó E### anyag, amiről a legtöbb ember nem igazán tudja, hogy mi. A tudatlanság persze félelmet generál. Ezeknek a szereknek a jó része teljesen hétköznapi anyag. Ha valaki meglát egy E948-at, az nagyon ijesztő, ha nem tudja, hogy itt bizony az Oxigénről van szó. De ha az E101-ről tudod is, hogy az a riboflavin nevű anyag, akkor is ijesztő, ha nem tudod, hogy a B2 vitaminról van szó.
Ezek azért engedélyezett adalékanyagok, mert bizonyítottan nincs egészségügyi kockázatuk az előírt mennyiségben, akármit is mond Marcsi néni a szomszédban, vagy akármit is ír egy bulvárlap. Esetleg előfordulhatnak újabb kutatások, tanulmányok, aminek fényében kiderül egy-egy anyagról, hogy mégis van egészségkárosító hatásuk, de akkor ezeket rövid úton ki is vonják a forgalomból.
A szintetikus élelmiszerrel nem az a gond, hogy egészségre káros. Nem ilyenformán káros az egészségre, szerintem ez egy nagy félreértés. A porleves nem azért gond, mert mérgező anyagok lennének benne, hanem azért, mert „hazudik”, mert leves ízű, leves szagú, leves kinézetű, de hiányoznak belőle olyan ásványi anyagok, nyomelemek, vitaminok, amik egy jól megfőzött levesben benne vannak. Alkalmasint nem károsabb, mint két pohár víz, a gond az, hogy elhisszük, hogy egy jó, tartalmas levest eszünk, közben meg nem pótoljuk más formában az életünkhöz szükséges anyagokat. A chips sem káros az egészségre, ha hetente másodmagaddal megeszel egy kisebb zacskónyit. Ha naponta befalsz egy nagy adatok, az akkor is káros – a sótartalma miatt, meg azért, mert nem választékosan táplálkozol –, ha történetesen otthon állítanád elő, sütnéd ki a kertbe termelt biokrumplit és ugyanannyi sóval sóznád meg. Magyarán itt nem a chips a hibás, hanem az ember, aki nem tud mértéket tartani.
Arra, hogy feldolgozzuk olajfinomítókban. Nagyon rövidre fogva, frakciókra bontjuk.
Lesz belőle benzin, petróleum, gázolaj, pakura, atmoszférikus desztilláció útján.
A pakurát használhatjuk közvetlen fűtőolajként vagy visszük még egy vákuumdesztillációra és lesz belőle vákuum gázolaj, paraffinos párlatok meg nyersbitumen.
Érdekes, hogy senkinek nem jutott eszébe, hogy kenőanyag. Millióféle kenőanyag készül belőle, olajok, zsírok.
Aztán meg ott vannak a hidraulikus berendezések.....hidraulika-olaj.
Mondjuk én gépész vagyok, nekem illik tudni..........
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!