Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A Gravitációs hintamanővert...

A Gravitációs hintamanővert egy esetleges csillagközi utazásnál is lehetne használni?

Figyelt kérdés

Rengeteg a külső Naprendszerben induló űrszonda használta ezt a "gravitációs hintamanővert" főként a Jupiternél. (pl. a New Horizons) Az lenne a kérdésem, hogy ugyanezt a módszert lehetne használni egy csillagközi utazásnál, csak ezúttal nem a bolygók gravitációját használnánk fel az űrszonda gyorsítására, hanem a csillagokét. Megvalósítható lenne egy esetleges jövőbeli csillagközi űrszondánál egy ilyen módszer?


[link]



2012. okt. 28. 18:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem hiszem. Akkora relatív sebességkülönbség szerintem nincs a csillagok és az űreszköz között, hogy ez olyan gyorsulást hozzon össze, ami lehetővé tenné a csillagközi utazást.
2012. okt. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nemigazán. Ahhoz hogy a legközelebbi csillaghoz elérjünk nem elég gyors a Jupiter és a többi gázóriás által nyújtott lehetőség, tehát nem tudunk eljutni egy két csillaggal rendelkező naprendszerbe, ahol képesek lennénk bevetni a hintamanővert.

Tehát nem jó ötlet.

2012. okt. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Valószínűleg lehetne használni, de hol van olyan csillag, ami éppen útba esik?

Nyilván először a legközelebbi csillaghoz szeretnénk menni - főleg, mivel már tudjuk, hogy van bolygója is.

2012. okt. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Előző.


Az Alpha Kentauri rendszere hármascsillag, és bár nem kizárt a bolygók létezése, tudtommal nem volt még bolygófelfedezés arrafelé. Érdekelne hol olvastál ottani bolygokról...


Kérdező.


A csillagközi utazásoknál nem a sebesség elérése a probléma, hanem az utazás időtartama. Még a mai leggyorsabb űreszközökkel is évezredekbe évtízezrekbe kerülne odaérni a legközelebbi csillagokhoz is, nem hogy még egy távolabbihoz...

2012. nov. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
91%

Igazat megvallva mindegy, hogy felhasználjuk-e, vagy sem. Egyszerűen a csillagközi utazásnál a sebesség nem számít. Emberi életet tekintve édes mindegy, hogy tízezer vagy százezer év alatt érünk oda a célhoz. Még fénysebességre gyorsítva is csak a legközelebbi csillagok vannak elérhető távolságokra.


Ha nem leszünk képesek a teret valamilyen módszerrel manipulálni, és lerövidíteni az utat, akkor csak a legközelebbi szomszédok azok, ahová el tudunk jutni.

2012. nov. 27. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem zárható ki, hogy egyszer használható lesz. De az csak a gyorsítós változatra lesz igaz, a Nap körül.


Javaslom, nézd meg az angol wikit is, ha komolyabban érdekel a téma.

2012. nov. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!