Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A földrajzot miért úgy tanulju...

A földrajzot miért úgy tanuljuk mint a történelmet, és miért nem magyarázzák el a természetföldrajz eseményeinek okát?

Figyelt kérdés

A coriolis erőt miért tudja valaki elfogadni anélkül, hogy bizonyítékot, magyarázatot kapna rá? Hiszen nem tudunk használni valamit, hogyha nem ismerjük rendesen.

Osztályomból sokan hiszik azt, hogyha valaki az északi félgömbön létezik, arra minden esetben hat egy jobbra térítő erő. És a probléma az, hogy szerintem a tanár is ezt képeli, de mondjuk töri-földrajz szakos úgyhogy lehet nem is csoda. De a könyv is tartalmaz iszonyú ellentmondásokat, hogyha belegondolunk, persze meg lehet tanulni, ötös dogát írni, aztán meg elfelejteni, de annak mi értelme?

Ez amúgy mindenhol így van?


2012. ápr. 10. 21:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk megtanították, és nektek is meg kellett volna. Az ok az, hogy sz@r a földrajztanárotok. Nem mindenhol van így, de sajnos viszonylag sok helyen.
2012. ápr. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
35%

Azért, mert történelem-földrajz tanárnak nem sok köze van a mechanikához.

Tankönyvet pedig manapság már bárki irhat. Nézz csak körül, az iskolák selejt, semmit nem érő, rossz könyvekkel van telem és ezeket vetetik drága pénzen a tanulókkal. A lektorálás pedig már csak papíron létezik.

Tehát jobbat ne is várjunk. Kár földrajz órán Coriolis erőt tanítani, mikor a már említett tanár sem ért hozzá, ill. a földrajz tankönyv szerzője sem, a diákok által mutatott érdeklődés pedig a béka segge alatt van.

2012. ápr. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Gondolom azért, mert senki sem értené.
2012. ápr. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%
Én azt gondolom hogy pont ellenkezőleg van mint az előző kommentelő szerint. Ha megfelelőképp magyaráznák el akkor mindenki értené. Én villamosmérnöknek tanulok és már általános óta megfigyeltem hogy valójában nem magyaráznak el semmit csak tényként elfogadtatják. Ez baj! Így az emberek nem valódi tudást kapnak hanem egy "kisokost" amivel a kezükben majd fogaskerékként beleilleszkednek ebbe a szép nagy gépezetbe.
2012. ápr. 12. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"A földrajzot miért úgy tanuljuk mint a történelmet, és miért nem magyarázzák el a természetföldrajz eseményeinek okát?"


Amikor gimnáziumba jártam, akkor a földrajz első két éve csak természetfölrajz volt (pl. légköri jelenségek, kőzetek kialakulása stb.). Utána gazdaságföldrajz, és csak kb. az utolsó évben az egyes kontinensek és országok.


"A coriolis erőt miért tudja valaki elfogadni anélkül, hogy bizonyítékot, magyarázatot kapna rá?"


Akit nem érdekli a fizika (az emberek 95%-át nem érdekli), az elfogadja és kész.


" Hiszen nem tudunk használni valamit, hogyha nem ismerjük rendesen."


A Coriolis-erőt igen ritkán szokás felhasználni. Pl. a tüzérségnél szükség van rá, de a legtöbb ember nem tüzér.

2012. ápr. 12. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Eddig szerettem a földrajzot, mert jó volt a tanát, de most már nem. Mert amióta lecserélték azóta az egész osztály leromlott. Gondolom azért nem tudod megtanulni rendesen mert, nálatok sem jó a tanár.
2012. ápr. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!