A Neutrínok miatt sikerült megcáfolni az e=mc2?
ez a képlet így önmagában nem érvényes, szóval ezt nem szükséges megcáfolni. halvány sejtelmed sincs hogy miről beszélsz. a sok aluliskolázott mint te úgy ismeri az elméletet hogy E=Mc^2, tévesen.
egyébként meg senki nem fogja tudni neked megmondani aki itt van
"ez a képlet így önmagában nem érvényes,"
Dehogynem. Így önmagában is érvényes. Jaj, ha tudnád is, hogy mit beszélsz... (azaz írsz)
Ez NEM MAGA az "elmélet" (gondolom, a speciális relativitáselméletre utalsz), de annak egyik folyománya. A képlet (és az "elméletből" fakadó még jónéhány képlet) helyességét pedig már többször bizonyították.
Egy olyan bejelentés, amely szerint a mérés bevallottan is nagyobb hibahatárral rendelkezik, mint ami eldönthetné a dolgot, nem igazán meggyőző - és ennek megfelelően a tudomány nem is mozdult rá a dologra...
Kb olyan, mintha azt mondanám, hogy én 8 mp. alatt futom a 100 métert, mert a 100 méteres távon magamban számoltam, és 8-ig jutottam el. Ugye nem túl meggyőzően hangzik?
Egyelőre az einsteini relativitáselmélet még meglehetősen meggyőzőnek, és kellően alátámasztottnak tűnik. De nem is valószínű, hogy bármikor is megdől - maximum olyan elméletet alkotunk meg, ami MÉG PONTOSABBAN írja le a világunkat.
Hiszen a newtoni mechanika sem dőlt meg. A megadott korlátok között (fénysebességnél jóval kisebb sebességek esetén) kellő pontossággal leírja az is a fizika működését.
Pedro
Egyetértek Pedróval.
Amit eddig leírtak és bebizonyítottak, az soha nem fog "megdőlni". Ez csak a média figyelem felkeltése, hogy "megdőlhet minden eddigi...", "át írhatjuk a fizikát" stb. Túldramatizálják a dolgokat, hogy megvegyék az újságjukat, nézzék a műsoraikat!
Ez egy elmélet, és mint minden ilyen, nem "igaz vagy nem igaz", hanem "jól használható - kevésbé használható".
Soha nem lesz olyan elmélet, ami tökéletesen leírja a világot.
Nincs olyan elmélet, amely mindent leír (lásd világképlet). De ilyen céljuk nincsenek is a tudósoknak. Mindenki a természet valamilyen szegmensével foglalkozik, és abban a közegben érvényes szabályokat próbál megfogalmazni. Ezeknek a szabályoknak mindig van "értelmezési tartományuk" ahol egyáltalán értelmes beszélni róla. Időnként kiderül, hogy ezt a bizonyos határt rossz helyen húzták meg, kicsit "odébb" kell tenni. Pl. Newton törvény nem minden sebességnél érvényes. Régen úgy gondolták, érvényes, de nem.
Még valami: minden törvény csak az adott pillanatban lehetséges mérési pontosságon belül igaz. Ugyanis csak annyit lehetett bizonyítani belőle. Ha később nagyobb pontosságnál is igaz, és éppen ez volt a feltételezés, akkor a törvény tágabb területen van bizonyítva.
Az energiatörvénynél az eddig lehetséges pontosságon belül nincs cáfolat.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!