Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Milyen besugárzással lehetne...

Milyen besugárzással lehetne a frissen facsart gyümölcslevet házilagosan csíramentesíteni?

Figyelt kérdés
A lényeg az ,hogy épen maradjanak a vitaminok benne.
2011. aug. 11. 22:01
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

de a vodkával felöntés már "vegyszeres" :D bár adom én is.

UV-ra is gondoltam, jó hogy írták, de minden sugárzás kárt tehet bizonyos tápanyagokban, vitaminokban is.

fagyasztás ugyan úgy rossz c-vitamin megőrzés szempontjából. van egy tartomány 0°C körül, már nem emlékszem, hogy kicsivel felette, vagy alatta ahol valamiért (...) nő a bomlása.


egyébként narancslét nem kell mikróbák ellen tartósítani. egyszerű, egyrészt csíramentességet otthon nem érsz el, másrészt előbb bomlik el a benne lévő értékes komponensek jelentős része, minthogy hűtve tárolva mikrobiális bomlás indulna be (feltételezve átlagosan nem túl koszos körülményeket)

2011. aug. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
UV-ra: vékony rétegben kezelhető, még ha átlátszatlan is :D
2011. aug. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Kedves Aczél, igazad van, az UV-C azért sem lenne jó, mert ha fény hatására lebomlik a C-vitamin, akkor gondolom erre meg aztán pláne.

"Vékony rétegben"? Hát igen, de arra befizetek az első sorba, hogy azt hogy csinálja a kérdező nagy mennyiségben. :D

2011. aug. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

jájj hogy megvalósítani is meg kell?

hmm.. ugye akkor folyamatos üzeműre kéne, mert az úgy fene lassú lenne, ha egy tálban 0,5 cm vastag narancsléréteget sugározna (vagy vékonyabbat) egyszerre..

kéne egy tálca, egyik oldalt beöntöd, elterül, másik oldalt megoldani, hogy kifollyon (lukasztani stb.) kis dőléssel szépen csordogálna a lé, fölötte a lámpával világítaná.. na, összedobjuk? xD

2011. aug. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Te vagy az én emberem, tetszik a hozzáállásod! :D

Másik lehetőség: vékony plexi cső, ívesre körbehajlítani, spirálba, vagy cikk-cakkba (mint a frigó hátulján a csövek), UV bekapcs, és a lé lassan végigfolyhat rajta.

(Azért plexi, mert az üveg, ha jól tudom, kiszűri az UV kb. felét.)


A kérdezőnek: inkább ne vegyél ilyen csövet, mert kiégeted valaki szemét a családban!

2011. aug. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
"ne vegyél ilyen csövet", mármint az UV-C fénycsőre gondoltam..
2011. aug. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

u wc-cső.. :)

jah, ez is tetszik! és én is hallottam, hogy az üveg szűri.

2011. aug. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

u wc-cső :DDD

Az legalább teljesen ártalmatlan! Kicsit egyenetlenül barnulsz tőle, de nem károsítja a bőrt. :D

2011. aug. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
:D de ahhoz hogy jön a narancslé?
2011. aug. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!