Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Létezik szubtér? Bebizonyított...

Létezik szubtér? Bebizonyította ezt már vki ezt vagy az ellenkezőjét?

Figyelt kérdés
2011. máj. 14. 18:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én szubtérről még csak a Star Trekben hallottam, az viszont mint tudjuk fikció...
2011. máj. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Pontosan mire gondolsz?
2011. máj. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nos, én csillagkapuba halottam aminek rengeteg valóságalapja van így hát gondoltam az is létezik
2011. máj. 14. 22:10
 4/14 anonim ***** válasza:
A fekete lyuk környezetében, az eseményhorizonton belül létezhet olyan térdeformáció, ami valamelyest önálló térnek tekinthető. De ez emberi életre, vagy egyáltalán bármiféle tartós működésre nem igazán alkalmas hely, és még azt sem tudjuk, hogy pontosan milyen törvények érvényesek itt. Az biztos, hogy stabil pálya nincs - csak csigavonalas, vagy egyenesen a lyuk közepe felé vezető.
2011. máj. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%
A csillagkapunak közel annyi valóságalapja van, minta star treknek - vagy mint a micimakcónak :)
2011. máj. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Tévedsz barátom
2011. máj. 14. 22:59
 7/14 A kérdező kommentje:
A másik válaszolónak pedig köszönöm
2011. máj. 14. 22:59
 8/14 anonim ***** válasza:
Akkor felvilágosíthatnál hol van a komoly tudományos alap a csillagkapuban, én szívesen meghallgatom...
2011. máj. 15. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
ez a topic nem arra van
2011. máj. 15. 00:19
 10/14 anonim ***** válasza:

De, arra.


A csillagkapu azt használja ki, ha a terünk valamilyen módon meggörbül, akkor elvileg létezik egy rövidebb út 2 térbeli pont között.

De egyrészt ez nincs bizonyítva - sem az, hogy a terünk ilyen módon görbül, sem az, hogy közöttük rövidebb út létezik.

Még nagyobb gond az, hogy a tér szinte biztos nem úgy görbül, hogy tetszőleges pontján el lehetne helyezni sok 100 kaput, és ezek között aztán egészen rövid útvonalak lennének. Ez tuti biztos, hogy nincs így.

Gondold csak el, hogy ha veszel egy gumilapot, és véletlenszerűen kijelölsz rajta pár 100 pontot - hogyan hajlítgatod úgy össze (gyűrni, hajtani tilos), hogy MIND közel legyen?

Arról nem is beszélve, hogy az őseök csak a kapukat készítették, a teret nem hajlították hozzá.

2011. máj. 15. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!