Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Az FTL lehetséges? .

Az FTL lehetséges? .

Figyelt kérdés
Faster-than-light ( [link]
2011. ápr. 9. 18:20
 1/4 A kérdező kommentje:
A végén a zárójelet berakta a linkbe...
2011. ápr. 9. 18:22
 2/4 anonim ***** válasza:

Kérdés: hol.


Vákuumban jelenlegi ismeretünk szerint nem: ugyanis végtelen energia kell a végtelen tömegű test tovább gyorsításához. És nem tudunk annyi energiát szerezni.


Ellenben, vízben, vagy egyéb közegben lehetséges, és pl atomreaktorokban eléggé gyakori jelenség (wiki: Cserenkov-sugárzás).


Sokkalta valószinűbb az űrben való utazásra, hogy a tér sokdimenziós szerkezetét használjuk majd ki: féregjárat formájában. Egyszerűen lyukat ütünk rajta, átmegyünk a lyukon, és ott vagyunk, x fényév távolságra. Legalábbis, jelenlegi tudásunk alapján ez lehetségesebb, mint átlépni a fénysebességet.



Viszont a másik dolog: a relativitás csak azt zárja ki, hogy fénysebesség alattiról nem lehet fénysebesség fölé lépni. Ellenben nem zárja ki a fénysebesség feletti anyag létezését (tachyon részecske).


Esetleg, ha valahogy sikerülne ezeket a részecskéket "megfogni", talán a lendületük miatt az őket megfogó testet is fénysebesség felé gyorsítaná. Már ha léteznek, és tudunk elég erős anyagot létrehozni, ami kibírni ezt a hatalmas tehetetlenségi hatást.

2011. ápr. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hmm... Köszönöm!
2011. ápr. 9. 19:38
 4/4 anonim ***** válasza:

(A következő szakaszt úgy írtam, hogy nem vagyok fizikás. Fenntartással kezelendő.)


Kvantummechanikai jelenségek között van olyan, amely gyorsabb, mint a fény. Nem mozgó részecske, terjedő információ. Például, ha készítesz egy szupravezető anyagot, És eléred, hogy a benne található, Compton-párokba összeállt elektronokat ugyanazzal a hullámfüggvénnyel lehessen leírni (a párok egész spinűek, így nem lesz rájuk Pauli-féle kizárási elved), teszed ezt egy makroszkopikus méretű darabon, na, akkor annak az egyik végét gerjesztve, nulla idő alatt változik mindenütt a hullámfüggvény. Elméletileg ezt kimérték.


Jobban emlegetett az a módszer, ami párkeltés során keletkezett részecskepárokat használ, de azt nem nagyon fogtam fel. De nagyon kutatják, úgyhogy érdemes lenne megérteni.

2011. ápr. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!