Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ez lehetséges? (lent)

Ez lehetséges? (lent)

Figyelt kérdés
Ha alumíniumporra rozsdát teszek és meggyújtom akkor reakcióba lép, vagy kihagytam valamit?
2012. máj. 19. 12:05
 1/6 anonim ***** válasza:
A rozsda vasoxid.hidroxid a termithez meg Fe2O3 vagy FeO kell!És tiszta pirofóros Al por!
2012. máj. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha megfelelő arányban és megfelelően elegyítve, és magnéziumszalaggal gyújtod, akkor igen.

Akkora hő lesz, hogy a keletkező vas megolvad.


Extrém veszélyes, például ha volt valami csekély nedvességtartalma a vas-oxidnak ("rozsda" nem jó, abban gyakran van van hidroxid is, az robban), akkor robbanásszerű hevessséggel gőzzé alakul, azaz képes robbanva beteríteni a környezetét.


Egyszer egy vegyi elszívófülkét úgy szétvetett, hogy a vasváza meggörbült, az üvegszilánok pedig messze repültek, sok volt a sebesült.

2012. máj. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Csak egy műsorban láttam.
2012. máj. 19. 15:10
 4/6 A kérdező kommentje:
Amúgy tizenöt éves vagyok :). De meg akarom csinálni.
2012. máj. 19. 15:11
 5/6 anonim ***** válasza:
Ne akarjad megcsinálni, ha vegyészdiplomás felnőttek képesek felrobbanni vele, akkor miért gondolod, hogy Neked sikerül a baleseteket megúsznod?
2012. máj. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Megcsinálni éppen meg lehet, csak legvalószínűbb, hogy te megsérülsz, esetleg meg is halsz.


Amúgy nem olyan egyszerű meggyújtani, közönséges 2-300 fokos lángra oda se bagózik.

2012. máj. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!