Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Lehet nem imbolygo csillag?

Lehet nem imbolygo csillag?

Figyelt kérdés

Egy csillag imbolyog,ha kering körülötte 1 vagy több bolygó.DE lehetséges az,hogy a bolygók keringése és tömege kioltja azokat az erőket amelyek a csillag imbolygását okozzák?

remélem érthető.


2011. márc. 23. 20:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem. HA keringenek körülötte, mindenképpen imbolyognia kell.(HA csekély mértékben is, de fog)
2011. márc. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha egy csillag körül azonos pályán kering azonos irányba két bolygó, és pont az átellenes oldalon, akkor ez valóban kiegyenlítheti egymást, és nincs imbolygás. Megjegyzem, bár van olyan ismert rendszer, ahol azonos pályán kering a feltételezések szerint két bolygó, de nem pont átellenesen, másrészt nem egy stabil rendszer az ilyen. De elméletileg létezhet ilyen.


maci

2011. márc. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Lehetetlen a gyakorlatban, mert TÖKÉLETESEN ugyan annyinak kell lennie a 2 bolygó keringési ideje, pályája, és tömege is. Ha a keringési időben csak minimális az eltérés, akkor már nem stabil a rendszer, és idővel megfigyelhető lesz az imbolygás.
2011. márc. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha azonos pályán keringenek, akkor a keringési idő is azonos.


maci

2011. márc. 23. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem ti magyaráztátok még régebben, hogy azonos pályán nem fog egymással átellenesen keringeni két bolygó? Lagrange pontok meg ilyesmi :)


Tudom, mondtátok, hogy nem stabil, de a nem stabil megoldásokat eleve vessük el.

2011. márc. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mi a stabil mi nem? Még a saját bolygórendszerünk se stabil mondjuk 100millió-milliárd év időintervallumban.


Maradjunk abban, hogy elméletileg lehetséges olyan szituáció, amikor a keringő égitestek hatása miatt nincs a csillagnak elmozdulása, de gyakorlatilag teljesen valószínűtlen.


maci

2011. márc. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Olyan hogy 2 bolygó tökéletesen összhangban mozogjon egy csillag körül nincs! Lehet olyan időszak a mozgásukban hogy nem mérhető a csillag imbolygása, de hosszú távon egy ilyen rendszer is instabil lesz. Tehát száz millió, vagy milliárd évekről, és tökéletes rendszerről kár beszélni.

Viszont egy adott pillanatban végzett mérésnél (főleg a műszer hibahatára miatt is) elképzelhető a dolog.

2011. márc. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves Digo


Gyakorlatilag leírtad azt, amit én. Azért egy mondatod nekem nem tetszik:


"Olyan hogy 2 bolygó tökéletesen összhangban mozogjon egy csillag körül nincs!"


Két bolygó átellenes pontú keringését az égi mechanika nem zárja ki. Ezért is írtam, hogy elméletileg lehetséges. Olyan rendszert ismerünk már, ami a megfigyelések szerint két közel egyforma jellegű bolygó azonos pályán kering, bár -mint azt írtam is- nem átellenes oldalon. Igaz továbbá az is, hogy jelenleg még ezen megfigyelés pontosítása folyik. A többi meg majdnem szóról-szóra az, amit én is írtam.


Viszont, amikor alig ismerünk párszor tíz exobolygót, azért ne jelentsd ki ilyen határozottan, hogy márpedig ilyen rendszer nincs.


maci

2011. márc. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!