Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Egy pár fizika számításos...

Egy pár fizika számításos feladat, hogyan lehet megoldani őket?

Figyelt kérdés

Lenne egy pár fizika feladat, amiben segítséget kérnék tőletek a megoldásukra, a feladatok a következőek:


1,

A Nap fénye a Földre 8,3 perc alatt jut el. Meg tudja-e tenni a Nap-Föld távolságnak megfelelő utat a hangsebességgel haladó repülőgép egy hét alatt?


2,

A pályaudvaron hat egyforma vasúti kocsi áll nyugalomban, közöttük 1,5 m a távolság. Az utolsónak nekiütközik egy, a többivel azonos tömegű 3 m/s sebességgel haladó vagon. A vagonok rendre összekapcsolódnak, az ütközések pillanatszerűek, a súrlódás elhanyagolható. Az első ütközéstől mennyi idő múlva kapcsolódik össze az összes vagon? Mekkora lesz a közös végsebességük?


3,

Egy 1,6 köbdeciméter térfogatú fahasábot 4,8 N erővel tudunk teljesen a víz alá nyomni. Térfogatának hány százaléka lesz a víz felett, ha a hasábot magára hagyjuk? A víz sűrűsége 1000 kg/köbméter.


A válaszokat előre is köszönöm.


2011. márc. 17. 19:03
 1/8 anonim ***** válasza:

Az első halál egyszerű:


A fénysebességet tudod (ha nem, nézd meg :) ). Kiszámolod a távolságot, amennyit megtesz a fény 8,3 perc alatt. Megnézed, mekkora utat tesz meg egy hét alatt a hangsebességgel haladó repülő (hangsebességet tudod, ha nem nézzd meg :) ).


Majd megnézed a kettőt. Ha a repülő meg tud tenni annyit, akkor igen, elérheti, ha nem, akkor nem :)

2011. márc. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Azóta már rájöttem, az első feladat megvan.

Úgy csináltam, hogy a fénysebességet (3*10 a nyolcadikon méter/sec) szoroztam a fény idejével (3,8 min= 498 sec) és így megkaptam a Nap-Föld távolságát (1,494*10 a tizenegyediken méter), ezt az értéket utána osztottam a hangsebességgel (340 méter/sec), ez lett 439411764,7 sec. Mivel egy hét 604800 sec, ezért a repülőgép nem tudja megtenni az utat.

2011. márc. 17. 19:48
 3/8 anonim ***** válasza:

Igen, így kell megoldani :)


A többihez nem értek, már régen volt :D

2011. márc. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Sebaj, azért köszönöm! :)
2011. márc. 17. 20:25
 5/8 anonim ***** válasza:

hát a második talán:

6 kocsi

akkor 5 hézag van ami mindenhol 1,5 m

na akkor 1,5 * 5 =7,5 m

ha a súrlódás elhanyagolható akkor nincsen ami lassítsa őket így az erő átadódik és a másik kocsi is ugyanannyival fog menni azaz 3 m/s-val

és ha mind ennyivel megy akkor v=s/t

3=7,5/t

t=2,5 s

de ez csak tipp!!!!!

2011. márc. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2011. márc. 17. 20:55
 7/8 anonim ***** válasza:

20:48.

Nem így van!

Nekiütközik 3m/sec -al, utána együtt haladnak tovább. A lendület csak úgy lehet állandó, ha a sebesség feleződik, hiszen a tömeg kétszereződött. És így tovább. Így kell kiszámolni a részidőket, és ezek összege szolgáltatja az összidőt.


Másik megoldás is lehetséges. A sebességek csökkenő értékei egy csökkenő mértani sorozatot alkotnak. Ezért a részidők pedig egy növekvő mértani sorozatot alkotnak. A mértani sor összegére vonatkozó összefüggésből (a quotiens megállapítása után) kiszámítható az eredmény.

2011. márc. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

3. Feladat.


Tudjuk hogy a felhajtóerő 4,8 N. Ebből visszaszámítható a fahasáb sűrűsége, vagy fajsulya.

A sűrűség, vagy fajsuly ismeretében meghatározható a vízfeletti része a fahasábnak.

2011. márc. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!