Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ezzel a távcsővel milyen...

Ezzel a távcsővel milyen mély-ég objektumokat láthatok?

Figyelt kérdés

Adatok:


átmérő: 130mm

fókusz: 900mm

fényerő: f/6,9

tartozék okulárok: 25 és 10mm barium

-ezekkel elérhető nagyítás: 36 és 90-szeres

ajánlott nagyítástartomány: 20-150

okulárkihuzat mérete: 31,7mm

kereső: 6x24 kereső

mechanika: EQ2

egyéb jellemzők: 31,7 mm-es Barlow-lencse, okulártartó tálca

összsúly: 17kg


2011. jan. 20. 17:38
 1/4 A kérdező kommentje:
Aki tudja pls írja meg! (ha sok van egy dologból, akkor a fajtályát, ha pedig ritka dolog, akkor a nevét)
2011. jan. 21. 14:09
 2/4 anonim ***** válasza:

Ezzel a távcsővel már elég szépen láthatóak a dolgok. Nézheted a Napot a Holdat, a bolygókat és a holdjaikat. Láthatóak vele a nyílthalmazok (pl M45, Perseus ikerhalmaz), kettőscsillagok (Mizar Alcor, Epszilon Lyrae), a közelebb lévő fényesebb planetáris ködök (M57), reflexiós ködök (M43) Gömbhalmazok (M13), és a közelebbi galaxisok (M31, M51). Bár az utóbbiaknál részleteket ne nagyon várj. Nagyjából ennyi , úgy hirtelen, Ha konkrét kérdésed volna egy-egy objektumról azt tedd fel. Általánosságban nehéz konkrétabbat mondani.


maci

2011. jan. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Kösz a választ maci! Én konkrétan a kettőscsillagok, galaxisok, halmazok iránt érdeklődök. Bolygók közül a Jupiter, ami engem nagyon vonz. A Holdat is feltérképezem majd, de leginkább egy (vagy több) kettőscsillagot szeretnék látni. A kérdést csak azért tettem fel, mert már régóta vonz a csillagászat, és ez lenne az első távcsövem.

Ha le tudnád írni, hogy vétel után és használat közben mire kell odafigyelni, akkor azt nagyon megköszönném.

2011. jan. 22. 21:59
 4/4 anonim ***** válasza:

Nehéz kérdés, de azért megpróbálom felvázolni :)


Óvni kell a műszert, ne érje ütődés rázkódás. Felállításkor figyelni kell a vízszintezésre, és a pontos pólusra állásra. És persze az sem árt, ha már az észlelés előtt mondjuk 1 órával kiteszed a műszert, hogy legyen ideje felvenni a külső hőmérsékletet (ennek akkor van jelentősége ha a benti és a kinti hőmérséklet nagyon eltér). Sokat ront ám a látványon, ha az észlelés alatt teszi meg ezt a műszer. Figyelj arra hogy az illesztésekhez, mozgó részegysége csúszó felületeihez, fogaskerekeihez ne kerülhessen kosz piszok, netán föld vagy homok. Az optikákat időnként illik tisztítani, fokozottan ügyelve a karcmentességre. Szükség szerint időnkét el kell végezni a jusztírozást (optikai elemek beállítása).


Ha rendszeresen észlelsz akkor dokumentálj, és akár küldd el az eredményeidet a megfelelő szakcsoporthoz. Kísérd figyelemmel a csillagászati eseményeket, és előre készülj fel mit is szeretnél észlelni. Javaslom, hogy legyél az MCSE tagja (nem olyan vészes az évi 6000 Ft tagdíj, amiért kapod a METEOR havi szaklapot és a csillagászati évkönyvet is, valamint rengeteg rendezvényre kedvezményt jogosít...) figyeld a fórumaikat, és ha úgy adódik, nagyon komoly csillagász lehet belőled :) Rengeteg amatőrünk van aki felfedezésekkel is büszkélkedhet. Ha komolyan érdekel a csillagászat, rengeteg lehetőséged van a kibontakozásra. Gyönyörű tudomány, igazán hasznos hobbit választottál...


Csak így tovább :))


maci

2011. jan. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!