Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért hívják relatív hangoknak...

Miért hívják relatív hangoknak a zenében a dó, ré, mi... hangokat elkülönítve az abszolút hangoktól (A, B, C...), amikor nem is mozgatható szabadon, hiszen nem ugyanakkora a távolság minden hang között, ugye?

Figyelt kérdés

Most, hogy végre elkezdtem zongorázni tanulni Duolingon, feltűnt, hogy semmi értelme annak, hogy relatív hangoknak hívjuk a dó-ré-mit, hiszen arra még az iskolából emlékszem, de a zongorán is azt láthatjuk, hogy nem minden hang között lehet fél hang, ugye, ezért vannak hármas és négyes csoportokban a fehér billentyűk a zongorán, mert ahol nincs fekete billentyű, ott alapvetően is csak fél hang a távolság a két hang között, nem?


A furulyában járatosabb vagyok, kiskoromtól kezdve fül alapján játszom főleg anyukám után, aki nem is tud kottát olvasni, én megtanultam, amikor gitározni tanultam, ráadásul klasszikus gitáron, meg aztán persze az óvóképző főiskolán kellett is a furulya, ott már kottából furulyáztunk, szóval van némi alapom, az viszont csak most tűnt föl, hogy milyen hibás a relatív hang elnevezés, hiszen max. oktávokat mozgathatjuk, nem?


Vagy én tudok vmit tévesen?


Hivatalosan szolfézst sosem tanultam, úgyhogy próbálom összerakni a tudásomat innen-onnan, de tán vmit rosszul tudok.


Most olyan boldog vagyok, hogy már az én telefonomon is elérhető a zenetanulás Duolingon, és amikor felvettem a zenekurzust, azt válaszoltam a kérdésre, hogy tanultam-e már zenét, hogy igen, és sikerült is az utolsó, legmagasabb szintig előre ugranom Duolingon, ám feltűnt, hogy mennyire hiányzik a gyakorlat nekem a hangok és a billentyűk gyors megtalálásához, úgyhogy töröltem a zenekurzust, majd fölvettem újra teljesen kezdőként, azt mondtam neki, hogy még sosem tanultam semmiféle zenét, és nagyon élvezem a lassú felépítését, már gyorsabban meg is találom, hogy melyik hang melyik billentyű, de feltűnt ez a kérdésem, és gondoltam, megkérdezem itt, hátha tudja vki, hogy én tudok rosszul vmit vagy mi oldja fel az én ellentmondásom?



ma 13:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, itt elég érthetően leírnak mindent:

[link]

Tanulmányozd át és ha van még kérdésed, akkor tedd fel.

ma 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az csak egy sima dúr skála. Sajnos iskolában csak ezt tanítják emiatt sincs sok fogalma az átlag magyarnak a zenéről.
ma 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!