Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Konnektor átalakító átalakítas...

Konnektor átalakító átalakítas működhet ilyen módon?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Japánba készülök, és vettem egy konnektor csatlakozó átalakítót Type B típusúra. De sajnos kiderült, hogy Japánban többnyire Type A típust használnak, hiába írja a legtöbb térkép, hogy Type A&B.

A Type A és a Type B között annyi a különbség, hogy a Type B-n van egy harmadik, hengeres alakú villa, ami a földelést szolgálja, de amúgy mindkettőn két darab lapos villa van. Ez a harmadik hengeres cucc útban lesz, ha be akarom dugni.


Működhet-e mégis úgy az átalakító, ha a harmadik, hengeres alakú villát egyszerűen leflexelem, és csak a ket lapos villa marad meg, aminek van hely kialakitva?


tegnapelőtt 20:25
 1/10 Kólauborkával ***** válasza:
91%

Persze, így meghalni is könyebb, ha épp akkor lesz zárlatos egy berendezésed, te meg csatlakozol az áramkörbe!

Viccet félre téve: nem ajánlom.

tegnapelőtt 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Kólauborkával ***** válasza:
100%

Kis kieg.: a védővezető a te életed épségét szolgálja, ez által tud működni az ÁVK lényegében.

Amennyiben te levágod azt a pöcköt a flexel az ég világon semmi nem fogja szolgálni az életvédelmedet.

Tehát ne csináld.

tegnapelőtt 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

De akkor mi a helyzet azokkal a csatlakozókkal, amiken eleve nincs ez a védőpöcök?

Japánban olyan a csatlakozók vannak, hogy nincs rajta a védőpöcök számára dugaj. Valahogy mégsem hallani arról, hogy Japánban sokan halnak meg emiatt, vagy óriási életveszélyben lennének az emberek.

tegnapelőtt 21:36
 4/10 Kólauborkával ***** válasza:
100%

Kettőszigetelésű berendezést nem földelünk, azokon azért nincs, de ahol van ott alkalmazni is kell.

Most utána néztem és japánban valóban nem védővezetős érintésvédelmet alkalmaznak, vagyis nem divatos a szerint amit én találtam.

Elvileg viszont van egy műanyag pöcök a dugaszolóaljzatokon, amit ja felhajtasz, akkor lesz helye annak is amit le szeretnél vágni.

Minden esetre, ahol lehet ott használd.

tegnapelőtt 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A szállodákban általában van EU szabvány konnektor.
tegnapelőtt 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#4

Én amennyire láttam a képeken, nincs ott semmiféle felhajtható cucc a dugajokon, tehát útban lesz.

A kérdés tehát, hogy bármi veszély fog-e jelenteni, ha az átalakítóról levágom azt az útban lévő védőpöcköt? Vegyük figyelembe, hogy az átalakító egyik végébe olyan EU szabvány csatlakozót dugok, amin nincs védőpöcök, valamint az átalakítót is egy olyan helyre dugom, ahol nincs hely védőpöcök számára hely, tehát feltételezhető, hogy az átalakító kimenetén és bemenetén is meg van oldva a védelem/földelés védőpöcök nélkül, az átalakítón a mi szempontunkból feleslegesen van.

tegnapelőtt 21:59
 7/10 A kérdező kommentje:

#5

Az lesz valószinűleg, de a kérdés érdekel.

tegnapelőtt 22:02
 8/10 Kólauborkával ***** válasza:
100%

Inkább vegyél egy olyan csatlakozót is, amin nincs olyan.

Az a baj, hogy ha most arra bátorítunk, hogy vágd le, azt a végén(nehogy!) történne valami azt nem vakarja le az ember a lelkéről a foltot.

(Igaz eddig zömében én válaszoltam, de majd holnap megerősítenek, vagy megcáfolnak a dologban.)

Nem gondolom olyan hatalmas beruházásnak.

tegnapelőtt 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

#8

Nem a pénzzel van a baj, hanem az idővel. Sajnos már nem tudok olyat venni, pénteken indulunk, nem érkezik meg. Kizárólag mindenhol US-ről EU-ra alakítósat láttam (MediaMakt, Bestbyte, Euronics). Csak netről rendelve lehetne, de az meg már nem érkezik meg már időben.


Kollégám véletlenül olyat vett, ami pont fordítva átalakító, tehát a dugaj EU-s és lehet beledugni mindenfélét. Holnap leteszteljük, hogy ebbe dugva mi az ábra, ha a pöcök le van vágva.


De Japánban jobban meggondolva nem fogom ezt használni, még akkor se ha nincs vele baj, mert utána majd amiatt idegeskedek, hogy mikor csinál valami galibát, és akkor még a végén a kissujjam bánja. :)


Amúgy meg basszák meg, hogy nem lehet egyforma. Az amerikai és japánt sok helyen egyformaként emlegetik, de A-s Japánban van, B-s nagyon ritka, az USA-ban meg van A-s és B-s is, ugyanakkor az A-s sem teljesen ugyanolyan, mint a Japán A-s...

tegnapelőtt 22:50
 10/10 Kólauborkával ***** válasza:
86%
Csak tipp: az egyik cég azzal reklámozza magát, ha éjjfélig megrendeled reggel a boxban leled. Nem hiszem el, hogy nem árulnak ilyet.
tegnapelőtt 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!