Az emberiség hogyan fogja csökkenteni a CO2 kibocsájtást?
Gyulai Iván ír róla, hogy a fenntarthatóság rendszerszemléletű megközelítést igényel.
Ha kibocsájtás oldalon szabályozunk, nem oldunk meg semmit, mert a szereplők átterhelnek más szennyezés típusra, illetve átterhelik a költségét a vásárlókra.
Szerinte bemeneti oldalon kellene szabályozni a kérdést, hogy a gazdasági rendszerbe mennyi fosszilist (stb) vihetünk be úgy, hogy a természet képes maradjon megújulni... ő szebben leírja.
A másik iszonyú fontos dolog ezzel, hogy CO2 egy tünet a sok közül. Az egyes tüneteket külön-külön nem érdemes próbálni kezelni, évtizedek óta ezt próbáljuk, csak nagyobb a baj, mint volt. Rendszer szinten kell kezelni a kérdést. Rájönni, hogy mi a kiváltó ok.
Ahogy eddig látjuk a kiváltó ok értékrendi kérdés, illetve a gazdaság folyamatos növekedési kényszeréből fakad. Ebből a növekedési mániából következik rengeteg problémánk: a szegénység a tőkekoncentráció következménye (pont itt mutatta valaki az ábrát Jeff Bezos vagyonának méretéről : github wealth Bezos keresés), a CO2 is ugyanígy, a fejlődés ilyen definiálásának következménye. Ezzel az elképzeléssel kellene dolgozni, a tünetek maguk csak következmények.
Az emberiség éretlen arra, hogy ezt a problémát megoldja, ezért össze fog omlani ez a civilizáció, és több milliárd ember pusztul el, nem beszélve a többi élőlényről, ami ennek áldozatul esik. Ilyen korba születtünk...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!