Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A gender studies pont olyan...

A gender studies pont olyan komoly tudomány, mint a fizika, matematika, történettudomány, filozófia, filológia, nyelvészet, orvostudomány stb.?

Figyelt kérdés

Szerintem nem, de hallottam olyat is, aki szerint igen.


Én úgy gondolom, hogy onnantól beszélhetünk igazi tudományosságról, hogy a kutatott terület valódisága nem ideológiához, világnézethez köthető.


Mondjuk én matekos, fizikás, töris, filós beállítottságú vagyok, szóval nem vagyok a téma szakértője...


Mit gondoltok?



júl. 6. 17:18
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

Nem olyan komoly, mint a természettudományok. De ez összességében a társadalomtudományok egészére is igaz. Kevésbé nyugszanak stabil "tudományos alapokon".

Hogy ráadásul egy komoly politikai félremagyarázásnak is az áldozata, az sem segít rajta. Alapból ezen társadalomtudományág a társadalom működését tanulmányozza nemek és az általuk betöltött társadalmi csoportok, eloszlások stb szerint. Erre politikailag nem is rejtetten motivációval mindenféle ideológiai önigazolásként használja kiforgatva azt az LGHDTV. Pont, mint anno a nácik a különféle tudományokat a fajelméletük igazolására.

júl. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
45%

Mit lehet csinálni egy ilyen diplomával? Semmit. Tehát nyilvánvalóan nem.


Egy random kitalációból kreáltak egy komplett szakot, de attól az még nem lesz valós. Persze alapvetően nem a semmiről szól, viszont amiről szól, tehát amelyik része valódi, az egyszerű pszichológia. A gender studies kizárólag azért létezik és azért lett létrehozva, mert egyesek képtelenek különböző dolgok között különbséget tenni. Ők úgy gondolkodnak, hogy pszichológia -> mentális betegség -> rossz. És csak azért, hogy ne legyenek így beskatulyázva, ezért lett létrehozva a gender studies nevű agysorvadás. Nem, nem valódi. Ez csak számukra létezik.

júl. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
45%
Nem, sőt, a gender áltudomány.
júl. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%

Maradjunk annyiban, hogy szinte minden köthető valamilyen ideológiához.

Tudomány az, ami tudományos módszereket használ. Ha valaki ettől eltér, AZ A RÉSZE akkor már NEM tudomány. De az eredeti továbbra is az.

júl. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
31%
A második nem c. mű írója Simone de Beauvoir. Ő a feminizmus második hullámának elindítója. És ő különítette el a társadalmi-biológiai nemet. Beauvoir író, és egzisztencialista filozófus, filozófiai elméleteket fogalmazott meg. Ezek nyilván nem olyan evidensek, bizonyíthatóak mint a matematika. Inkább olyan tudomány mint a metafizika, esztétika, irodalom, akár a vallástudomány. A tudomány definíciója határozza meg, hogy tudománynak veszem-e.
júl. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#5.

Az irodalomtudomány nem érzelgésről, hanem filológiáról szól. Kész tények vannak. Forráskritika, műelenzés stb. A vallástudomány is hasonló... Történelem, irodalom, régészet, nyelvészet és teológia határa. Ezek nem filozófiai elméletek, amivel vagy egyetértesz vagy nem. Az esztétika már más kérdés.

júl. 15. 23:57
 7/8 anonim ***** válasza:

"A tudomány definíciója határozza meg, hogy tudománynak veszem-e."

Magának a tudománynak egyetlen meghatározása létezik, és ezek a tudományos módszerek.

Ami ezt követi, az tudomány, ami meg nem, az nem. Ha részben követi, akkor az a része a tudomány.

júl. 16. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

5 vagyok

Kedves 6! Arra gondoltam, hogy 1. A filológiának sok része nehezen bizonyítható pl. a labrador félszigeten élő indián törzsek által használt baszk szavak arra utalnak, hogy a baszk hajósok kapcsolatba kerültek a helyiekkel, vagy a francia közvetítette ezeket a szavakat 2. a műelemzés gyakran szubjektív, a vallástudományt rosszil írtam, hittudományt akartam írni, ahol igaznak veszünk egy alapállítást, ebben az esetben "létezik Isten" és az alapján vonunk le következtetéseket mint ugyanitt mondjuk "megkülönböztethetők biológiai és társadalmi nemek" és ebből az állításból (axiómából) vonok le következtetést

Kedves 7! A tudomány meghatározása az idők folyamán változott, amit jelenleg tudománynag veszünk, azt Bacon írta le a Novum Organonban. De pl tudományelmélet, tudományfilozófia mesterszak az ELTE-n is van, míg gender studies nincs. Vannak nagy magyar tudománytörténészek (kempis György) és tudományfilozófusok (Lakatos Imre). A huszadik században is sokat változott a tudományról alkotott elképzelés (Bécsi kör, Kuhn, Popper, falszifikáció, protokolltétel stb..) A magyar értelmező kéziszótár is 2 definíciót hatáoz meg. Tehát könnyen lehet, hogy amin én tudományt értek, azon más nem ét azt, és fordítva.

Ha valakit érdekel itt egy nagyon jó előadás a tudás elméletéről: https://www.youtube.com/watch?v=YbVxQtpfc-I

júl. 16. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!