Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Térgeometriai feladatban...

Térgeometriai feladatban segíteni?

Figyelt kérdés

Van egy (szabálytalan) tetraéderem, amelynek van 4 csúcsa.

Lefényképezem mondjuk két (ismeretlen) pontból, így lesz két (ismeretlen) síkra történő leképezés.

Ebből meg tudom állapítani a tetraéder csúcsainak helyzetét?

Az is elég ha a tetraéder lapjait alkotó háromszögek szögeit meg tudnám határozni. Tulajdonképpen nem tudom a tényleges méreteket, de az élek hosszúságának arányait talán sikerülne meghatározni. Vagy az is megoldás lenne, ha meg tudnám határozni a fényképezőgép lencséjének helyét.

Úgy sejtem, hogy ha egy darab háromszög, és csak annak a síkvetülete lenne, akkor semmit nem lehetne mondani a három pont elhelyezkedéséről. De ha már egy negyedik pont van, ami nem illeszkedik a háromszög síkjára, akkor az már valamire jó lehet.


jún. 22. 11:46
 1/1 anonim ***** válasza:

Abban az esetben, ha a két leképzés egy szakaszt alkot (mert pont úgy fényképezted, hogy a sík, amiben a tetraéder van, egy egyenes lesz, csak másik oldalról), akkor biztos nem lesz elég infód (ekkor még azt se tudod, hogy egyáltalán tetraéder lenne)


De úgy általában is, ha nem ismered a kamerák helyzetét, akkor nem sok mindenben lehetsz biztos, pl. abban se, hogy mi milyen hosszú


Lehet, hogy előbb azt az esetet kéne megnézni, hogy ha mi mondjuk meg a kamerák pozícióját, akkor tudunk-e egyáltalán olyan mondani, hogy rekonstruálni lehessen belőle a tetraédert. Ekkor triviálisan szemből fotózva persze ez igaz lesz. Viszont, ha ezeket a képeket odaadjuk valakinek, aki nem ismeri a pozíciókat, akkor szerintem megint csak nem lesz elég infó.

jún. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!