Ki lehet ezt kvantum egyenletekkel szamolni?
Alkohol olvadaspontja csokken aszerint hogy mennyire van felhigitva vizzel, de nem egyenes arányban:
Fel tudnak-e írni a mai tudosok olyan egyenletet ami ezt a görbét visszaadja?
"1887-ben Ernst Bruns és Henri Poincaré bebizonyították, hogy az általános háromtest-probléma megoldását nem lehet zárt analitikus alakban felírni."
Csakhogy tisztázzuk: a matematika a természet jelenségeinek modellezésére szolgál. A "modellezés" azt jelenti olyan pontosság, ami egy adott probléma kezeléséhez szükséges. Ebből pedig következik, hogy adott probléma kezeléséhez szükséges pontossági igény az idők során, a fejlődés függvényében változik.
Ezt sem lehet "zárt formulával" kifejezni, de elegendő hozzá az emberi elme megfelelő sorrendben és megfelelő irányban való működése. Más néven, logikus gondolkodás.
A matematikának soha nem volt célja, hogy a természet folyamatait zárt formulával fejezze ki, a célja az volt, hogy ellentmondásmentes algoritmust adjon a probléma kezelésére. A háromtest problémát a hozzáértők bármilyen szükséges pontossággal megoldják, eszükbe sem jut zárt fromulát kiizzadni. Csak megjegyzem, számtalan végtelen sor, például a Taylor sor is kiváló és hatékony eszköz fizikai jelenségek kezelésére.
Ami a kvantummechanikát illeti, tegyük helyre dolgot. Azt nem kitalálták, azt felismerték. Más szóval, egy mindig is létező természeti jelenségről egyszer csak észrevették hogy van, és minden ebből vezethető le. Minden. Te is!
De kétségtelen, nem kötelező ismerni a világot. Viszont illendő kellő szerénységgel közelíteni egy nem értett problémához, hátha valaki érti, sőt, kedve támad megvilágítani.
Igen, elméletileg ki lehet számítani kvantumegyenletekkel is, ha minden egyes molekula útjának leírod az egyenletét, a rá ható erőket, minden ütközést követően, akkor tökéletesen pontosan ki lehet számolni kvantumegyenletekkel is a helyes végeredményt.
"Fel tudnak-e írni a mai tudosok olyan egyenletet ami ezt a görbét visszaadja?"
Nem, mert egy liternyi folyadékot feltételezve, egy mai jobb asztali számítógép számítási kapacitását alapul véve, annak az egyenletnek a felírása több ideig tartana, mint amióta léteznek elektronikus számítógépek.
Teljesen fölösleges az olyan számolgatás, hogy mennyi részecske mozgását mennyi idő alatt számolja ki egy (bármennyi) számítógép.
Egy emberi cselekvés eredményes végrehajtásához két dolog kell, képesség és akarat. A képességet még el tudom képzelni, bonyolultabb esetekét később, de akaratot ilyesmihez soha.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!