Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Lehetséges lenne a mostani...

Lehetséges lenne a mostani technológiai színvonalon egy olyan szuperszámítógép megalkotása, amely több száz éven keresztül (vagy 1 évezredig) képes lenne eltárolni az emberiség jelenlegi összes tudásanyagát és eredményeit EMBERI BEAVATKOZÁS NÉLKÜL?

Figyelt kérdés
Egy globális katasztrófa esetére?

máj. 28. 08:28
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Akkor valahol érted, ha az emberiség pusztul, nagy valószínűséggel olyan történik ami nem érinti komolyan a technológiát, ergo lehet építeni Uber Marshall tárolót, csak ha tech nem sérül akkor akár vasdoboz laptop elég, ha még úgy pusztul az emberiség, hogy a technológia is pusztul ott meg kb 0% hogy bárki is maradjon aki használni tudja.

Pl EMP jelenleg a hidrogén bomba/atombomba/fúziós bomba, ha annyit akarsz ledobni, hogy csak a hegy gyomrában maradjon épen az infó, akkor nem lesz senki aki kiássa azt. Ha még bizonyos helyek érintetlenek, akkor vasdoboz megintcsak elég.

Ha egy meteorit találja el a földet, akkor mégiscsak tökmindegy mennyi infó lesz, 100-200 év po napfény nélkül, nem lesz aki kiássa... és így tovább.

júl. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

#21 (11:06) - ne erőlködj, mert itt a többség tisztában van azzal a ténnyel, hogy egy vasdobozban hagyott laptopot tíz év múlva nem fog lehetni bekapcsolni - mert azok a fránya BGA tokozású flip csipek, óntüskék, stb. - szóval fogyasztói szarokkal csaknem esélytelen a téma. A mindent tönkrevágó EMP fegyver csak egy városi legenda, hisz fizikailag lehetetlen ilyet építeni.


A nagy veszély a nagyvárosok nukleáris bombázásában és az azt követő tömeges elhalást kiváltó krízisben van. A haladó biológiai fegyverrendszerek is nagy eséllyel ezredrészére csökkenthetik az emberiség létszámát. Egy ilyen súlyos krízis után nagyon nehéz a civilizációs szint megújítása, ezért fontosak az ítéletnapi adatbankok!

júl. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

Még mindig, én nem azt vontam kétségbe, hogy nem lehet humán pusztulás, hanem azt, hogy egy vírus nem fogja elpusztítani egy vasdobozban hagyott merevlemezt, vagy optikai meghajtóval ellátott laptopot...vagyis egy üzemelő elektromos hálózat mellett a szerverek amik most is működnek, akkor is fognak...

Egy napkitörés meg a legjobb példa az EMP fegyverre, kb mindent visz, de a nukleáris bombának is van ilyen hatása, csak ugye azt te kepzelted oda, hogy mindent visz, értő olvasás, pont azt írtam ha annyit akarsz ledobni, akkor nem marad ember, ergo senki sincs aki elolvassa az adatokat.

Vagyis olyan lehet, hogy az emberiség x% elpusztul pl vírus miatt, akkor leulsz az internet elé és megkeresed amit tudni akarsz, ha meg a technológia pusztul el olyan mértékben, hogy csak egy 100 méter mélyen lévő arany lemez éli túl, akkor 1000 év kevés lesz ahhoz hogy te majd megintcsak optikai meghajtót gyarts vagy számítógépet. És ugye pont azok az információk kellenének ahhoz hogy le tudd gyártani, amit te el tároltál...


Érzed már az ellentmondást?

júl. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Nem érzem, mert te nem fogtad fel a lényeget.


1. Az internet teljesen széteshet egy civilizációs összeomlás után. Bármilyen komolyabb válság beütésekor az internet az első, ami teljesen megszűnik - hisz egy nagyobb politikai válság esetén is azt regionálisan lekapcsolhatják!


A karbantartás nélküli épületekben könnyen rongálódhatnak a viszonylag olcsó komponensekből felépített adatbázisok, melyek jobbára csak sapis kiskutyák képeit, metás xarságokat, pornót, stb. tartalmaznak. Az ilyen adatbázisok külön konzerválás nélkül csak éveket bírnak ki, tehát egy esetleges néhány generációval későbbi talpra állásnál ezek már hasznavehetetlenek lesznek. A milliószorosra hígult információtengerben (céges könyvelések, hivatali nyilvántartások, kiskedvencek kórlapjai, tik-tok videók) meg amúgy is szinte lehetetlen hasznos anyagokat találni.


Egy koncentrált és védett adatbázis viszont tökéletesen használható 4-5 generáció lefutása után is, mikor már nulláról is talpra áll egy bizonyos szintű társadalmi berendezkedés.


2. Egy napkitörés vagy nukleáris bomba távolra hatása csak jelentéktelen mértékű zavarokat okozhat a jelenlegi rendszereinkben. Nem a hollywoodi fantasy filmekből kell tájékozódni!

júl. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

A napkitörés és a műholdak este jól mutatják, mennyire valós a veszély, ezen kár filozni.


Egy társadalmi politikai esemény során, amiben kb teljes a civilizáció széthullása, lényegtelen lesz ezen információ, mert te is tudod mi fog történni, betiltják megint a negatív számokat és kötelező lesz misére járni, a többit elégetik isten nevében, ahogyan ez már sokszor előfordult a történelem során....


Abban egyetértek, hogy a publikusan tárolt információk nagyrésze hasznavehetetlen, több redundas tároló kellene a tudományos infók biztos tárolására, több szerverfarm erre tökéletes lenne.

Az a baj minden egyes esetben amikor egy globális katasztrófa következik be, az emberi tényező a legfontosabb, ergo úgyis jön egy csoport aki erőszakkal átveszi a hatalmat, tudja, hogy a tudás maga a hatalom, ergo az első lesz amit elpusztítása kerül...ez ellen megintcsak nem lesz védelem, hacsak nem marad más mint kövek és botok amivel harcolni tudnak, akkor biztonságban lesznek az adatok a föld mélyén, csak ugye onnan kb 20E év..... és így tovább jatsszad lebaz összes lehetőséget és meglátod, mindig ugyan oda fogsz kilyukadni....kb 0 az esélye, hogy egy ilyen adatbázis bármilyen módon értelmet nyerjen.

Sajnos.

júl. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Emberek, akik szeretnek vitatkozni a semmin, nem állíthatók le. Egyszerűen figyelmen kívül hagyják azt az információt, ami zavarná eszmecseréjüket. Az ember ilyen, illetve csak közülük kevés nem ilyen.


Aki tehát úgy látja, hogy van különbség egy lehetőség és annak értelme között, hagyja ezt a fenébe. Nyilván ismeret kérdése, hogy valaminek élettartamát mennyire becsüljük. Az értelem viszont élőlényre vonatkozik, akinek ennek következtében akarata, célja is van. És ha nem cél egy ismeret megszerzése, akkor az hiába létezik, nem használják.

júl. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Ez érdekes amit írsz, hiszen az interneten kb minden megtalálható, és mégis csak nagyon kevés ember használja ténylegesen ezt az információt.


Mint írtam, a lehetőség korlátozottan adott a baj azzal van, hogy kb esélytelen, hogy valaha is haszna legyen.


Tőlem ennyi volt.


Köszönöm a diskurzust.

júl. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!