Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A 3 napig koplalok a ketózis...

A 3 napig koplalok a ketózis miatt mennyire megalapozott tudományosan?

Figyelt kérdés
Vagyis hogy ennek van értelme és pozitív egészségügyi vonzata.
márc. 28. 16:53
 1/6 A kérdező kommentje:

Cikk a témában, ami felvetette a kérdést:


[link]

márc. 28. 16:53
 2/6 Mojjo ***** válasza:
100%

Hogy mi van? Ezek az emberek direkt azt akarják, hogy növekedjen a vérükben a ketontestek száma? Ketózist akarnak kialakítani? Normálisak ezek?

Az ember vérében a ketontestek szintjének nulla körül kell lennie. Ez a természetes állapot. Erre van tervezve az emberi test. Nagyon maximum 0,5mmol/l-ig mehet. Elmebeteg dolog direkt növelni a szintjét... A ketontesteknek semmi keresnivalója a vérben, és konkrétan veszélyes a jelenlétük. Elképesztő mekkora marhaságokat találnak ki egyesek...

márc. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Mojjo ***** válasza:
100%
Amúgy ketonszenzor azért létezik egyáltalán, hogy az emberek - elsősorban cukorbetegek, akiknél sajnálatos módon emelkedhet a ketonszint - tudják ellenőrizni, hogy véletlenül sem túl magas a ketonszintjük. Nem azért, hogy örülhessenek, hogy jajj, de jó, nagy nehezen megemeltem magamnak.
márc. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Pozitiv egeszsegugyi vonzata annyi lehet, hogy ha elpatkolsz a megemelkedett ketonszinted miatt, akkor egy mulyaval kevesebb fogja terhelni az amugy is siralmas egeszsegugyi ellatast, igy tobb jut belole a tobbieknek.
márc. 28. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A ketogen dieta nem jo mert nem tartható fenn es kiüt ha folyamatosan csinalod
márc. 29. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én nem a ketózis, hanem az autófágia miatt koplalnék esetleg három napot! Mindjárt elmagyarázom miért.

Tudományosan teljesen megalapozott, hogy előbb a glikogén készleteidet éli fel a szervezeted, aminek nagyrésze az izmaidban, egy kisebbik része a májadban van, utána pedig elindulnak a lebontó folyamatok.

Kivételesen Mojjo mestert (vagy tanár urat) egy kicsit ki kell igazítanom. A tanár úr [aki itt a gyakorin nagyon szimpatikus módon, magas szinten műveli a tudományos ismeretterjesztést] érezhetően keveri a ketózist és a ketoacidózist. A ketoacidózis valóban veszélyes, életveszélyes állapot, ez az állapot akkor fordul elő, amikor a (pl. demens) cukorbeteg elfelejti beadni magának az inzulinját. De az ekkor kialakuló magas ketonszint magas glükózszint mellett/következtében alakul ki. A ketoacidózisban a ketontestek mennyisége a vérben 10-40-szerese a ketózisban kialakuló koncentrációnak. A ketózisban nem lesz magas a glükózszint, mert működik az inzulin szabályozás, alacsony a vércukorszint.

Normál esetben a zsírsavanyagcseréből származó Acetil-koenzim-A belép a citromsavciklusba, és hozzájárul a sejt energiaellátásához. A folyamathoz megfelelő mennyiségű oxálecetsavra van szükség. Az éhezés vagy cukorbetegség miatt a szervezet az oxálecetsav egy részéből glükózt állít elő (ez a glukoneogenezis). Ha nincs megfelelő mennyiségű oxálecetsav, nem képes fogadni az acetilcsoportokat, beindul a ketogenezis folyamata, ketontestek keletkeznek belőlük. Első lépésben acetoacetát, ebből 3-hidroxi-vajsav keletkezik a májban. Ezek a vegyületek a keringéssel eljutnak a perifériás szövetekbe és oxidálódnak. Az acetoacetát spontán is veszíthet szén-dioxidot, miközben a harmadik ketontestté, acetonná alakul. Mivel az acetonból már nem tudunk energiát kinyerni, azt a tüdőben kilélegezzük (a régóta éhező embernek acetonos a lehelete). Tudni kell azt is, hogy az acetecetsav és az aceton az idegrendszert károsítja. [De a valósághoz az is hozzátartozik, hogy a ketontestek mennyisége az éjszaka második felében emelkedik a vérben.]

Mindezek után azt kell mondjam, egyénfüggő, hogy a háromnapos böjt folyamán eljutsz-e a ketózisba, de valószínűleg igen. A kellő folyadék és ionpótlásról nyilván megfelelően gondoskodni kell. De a háromnapos böjt nem is a ketózis miatt, hanem az autofágia miatt lenne rendkívül hasznos. A szervezetnek lenne módja nagytakarítást végezni sejtszinten.

Mellesleg az autofágiai kutatásokért nem olyan túl régen, 2016-ban osztottak Nobel díjat. Yoshinori Ohsumi kapta.

[link]

[link]

márc. 30. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!