Ugye,hogy nem valószínű?
Figyelt kérdés
Egy teória szerint azért van sötét anyag az univerzumunkban,és azért tapasztaljuk a sötét energiát,mert más univerzumok idegen anyagot juttattak a miénkbe.A tágulást pedig azért érzékeljük,mert más univerzumok vonzanak minket,így tágítva a miénket.Viszont a grav.hullámokat már tudjuk detektálni,így ennek is hasonlónak kellene lennie,nem pedig valami érzékelhetetlen mumusnak.febr. 18. 20:56
2/9 anonim válasza:
Nem valószínű.
Ha egy másik világ hatna a miénkre, akkor a hatás különböző lenne a világunk pontjain.
3/9 A kérdező kommentje:
Ez nem most történt elméletileg,hanem a fiatal univerzumunk ütközött egy teljesen más törvények szerint működővel,és "átdobott" hozzánk egy kis anyagot.Egy teljesen mást,ezért nem érzékeljük.Sztem tényleg nincs sok alapja,a fennt leírtak miatt.
febr. 20. 00:43
4/9 anonim válasza:
"teljesen mást,ezért nem érzékeljük"
Azért ez így... olyan, mint a láthatatlan rózsaszín egyszarvú.
5/9 A kérdező kommentje:
Miért?Érzékeljük a sötét anyagot a grav. hatásain kívül okoska?
febr. 20. 06:05
6/9 anonim válasza:
Ezt most miért írtad?
A tudományban ellenőrizhető feltevéseket teszünk. Amit te írtál, az a legenda kategória.
7/9 A kérdező kommentje:
Elkanyarodtunk egy cseppet,csak szólok.Én MÁR a mi világunkban is grav.hatásaiból kikövetkeztetett sötét anyagra gondoltam.Persze lehet, hogy nem is létezik,mivel ez is csak egy elmélet.Sztem nagyon keveset tudunk az univerzumunkról.Megválaszolunk egy kérdést,erre lesz új három.Persze a standard modell is tartalmaz elképesztő f.szságokat,már elnézést.
febr. 20. 17:24
8/9 anonim válasza:
Egy gömbhéj gravitációs ereje kioltódik a gömbhéjon belül (így aztán pl. 1 km mélyen a Föld-kéregben már a fölöttünk lévő 1 km-nyi gömbhéj gravitációja már nem hat, ezért a ránk ható gravitáció (6378-1) / 6378 = 0,999843211-szeres. Ez alapján én nem egészen értem, mégis hogyan hathatna bármi is az univerzumon kívülről egy gyorsító hatásként.
9/9 anonim válasza:
Ja nem, hoppá, kifelejtettem, hogy a gravitáció is fénysebességgel terjed, ergo kozmikus léptékben nem valósul meg a vektoriális kioltódás. Ez tényleg ahhoz vezet, hogy mindig van egy új tömeg, ami vonzza az egyik galaxist, de még nem vonzza a másik galaxist.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!