Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » ? Kioltó interferencia -...

? Kioltó interferencia - dübögő hangok

Figyelt kérdés

A dübörgő hangok igen irritálnak. Erre szeretnék megoldást találni, hogy ellenhangokkal ellensúlyozzam, kioltsam őket. Androidra milyen programok léteznek ennek a problémának a megoldására? Hogy tudom megtalálni a dübörgő hangok negatív hangját?


Előre is köszönöm az eligazítást!



2023. okt. 8. 09:46
 1/9 anonim ***** válasza:
12%
Ezt nem számítógéppel, hanem megfelelő basszus-hangládával, és egy erre a célra tervezett mikrofon-előerősítővel lehet orvosolni. Nem kell hozzá számítástechnika, csak 1-2 darab filléres műveleti erősítőt tartalmazó áramkör!
2023. okt. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Zajkioltós fejhallgató jó basszussal, számodra kényelmes viselettel. Térben ezt milliókból alig lehetne összehozn.
2023. okt. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
0-24 (szó szerint) fülhallgatóval élek. Aktív zajszűrős fejhallgatóra nincs pénzem. A térben való kivitelezésére nem is gondolok. Monoton hangokat hallgatok 0-24, de sokszor nem elegendő. Tehát, ha lenne egy alkalmazás, ami olyan ellenhangokat ad rendszeresen, amit előre beállítok, az jó lenne, bár nem tudom, hogy mely hangok tudnák a dübörgő hangokat kioltani...
2023. okt. 8. 16:20
 4/9 anonim ***** válasza:
50%
Azok a hangok kellenek ehhez, melyeket felvesz az erre a célra szolgáló mikrofon - logikus!
2023. dec. 10. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Persze, csak a kusza fázis- és frekvenciamenet miatt közel sem triviális feladat.
2023. dec. 10. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Mp3 fájloknak a frekvenciáját lehet változtatni. Igen, ezáltal torzított lesz, de nekem a célnak bizonyos mértékben eleget tenne. Pontosabban: több lenne, mint a nulla.

Biztos, hogy van valami frekvencia tartomány, amit konkrétan meg lehet határozni.

2023. dec. 14. 04:32
 7/9 anonim ***** válasza:
Tanulj kicsit erről, mert csak random szavakat dobálsz egymás után. Leírtam, hogy se egyszerű, se olcsó megoldás nincs erre. A gyakorlatban hangszigetelést építenek inkább, ami mély hangokra nagy tömegű, mozdíthatatlan falakkal működik leginkább, a talajtól csatolásmentesíteni pedig olajjal teli medencében úszik az egész épület. Ritkán éri meg. Ha semmi nem köt a helybez, akkor egy költözés a legolcsóbb. A mély hangok elleni küzdelem mindenképp úri móka. Vagy zajkioltós fül- ill. fejhallgató. A fizika már csak ilyen makacs dolog.
2023. dec. 14. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
74%
Oké, lőtt az agyam. Így utólag már fura is, hogy nem jutott azonnal eszembe. Felvevő és lehallgató helyiségekben egyaránt szokás elhelyezni úgynevezett basszuscsapdákat. Ezek hangolt Helmholtz rezonátorok, amik méretüknél fogva számottevő hangenergiát vonnak el a környezetüktől (gyakorlatilag a helyiség gyors nyomásváltozásait is kiegyenlítve), így a kisebb-nagyobb kiemelések kezelésére teljesen jónak bizonyultak. Nyilván a te kereteid közt ismét kicsit anyag-, munka-, de mindnekelőtt tanulásigényes ez a megoldásmód is, de kicsit tovább keresgélve talál az ember elmés dolgokat, pl amikor tégla helyett vannak üregrezonátorok, különböző hangolásban, és nagyobb mennyiségben hatásosak is tudnak lenni nagyon. https://www.youtube.com/watch?v=y9-p4AkgVU8
2023. dec. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm.
2023. dec. 17. 20:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!