Miért írnak olyan hülyeséget hogy a drágaköveket csak puha ruhával szabad törölni tisztításkor?
Mert azokban szinte biztos, hogy nincs olyan "szennyeződés" ami esetleg megkarcolná a drágakő felületét. Igaz, hogy elvileg a drágakövek kemények, de sok esetben a környezetben lévő por és társai tartalmaznak kemény szemcséket. Ugyanígy a fogkrémben is lehetnek keményebb szemcsék (majd kifordul a helyéről), pl. régen pl. üveget egészen szépen lehetett az amodent fogkrémmel polirozni. A whitening fogkrémek meg nem egészen úgy működnek, hogy "nagyon agyontisztítják a fogakat" hanem úgy, hogy egy olyan anyagot jutattank a fogzománcra amelyik UV-ben "világít" és a napsugárzás UV tartalmára szépen fog "világítani" és ettől szebbnek látszik. Érdemes ezt pl. diszkókban megnézni ahol sok UV lámpát használnak, hogy egy csomó embernek UV-ben világít a foga, na ők használnak ilyen whitening fogkrémeket. De ezek anyaga a fogzománchoz vannak belőve és abba képesek "beépíteni" ezt az UV-ben világító anyagot. Egyébként egy sötét szobában egy sima UV lámpás bankjegyvizsgálóval is meg lehet ezt nézni, azzal is szépen látszik ez. Ha te használsz ilyet elég régóta akár magadon is kipróbálhatod. Ez sima "optikai átverés"
Érdemes elolvasni néhány archeológiai cikket, elvileg a fogzománc nagyon kemény, mégis sok esetben azoknál az állatoknál amelyek leginkább egyféle, vagy kevés féle táplálékot esznek a fogakon kialakul egy a táplálékra jellemző kopási mintázat. Pl. valamelyik pythecus faj esetén olvastam, hogy a fogzománcon olyan kopásmintázatok vannak, hogy leginkább egy banán hoz hasonló növény volt a kedvenc kajája.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!