Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Az óraátállítási vitát, hogy...

Az óraátállítási vitát, hogy a téli, vagy a nyári maradjon, nem lehet úgy eldönteni, hogy a kettő közé, fél órával toljuk el?

Figyelt kérdés

Így kompromisszum születne, este is viszonylag sokáig lenne világos és reggel sem világosodna nagyon későn.

Az egész meg úgyis egy mesterségesen kreált dolog, mindegy hogy hova illesztjük a 24 órás skálánk kezdőpontját, nem?


2023. márc. 26. 11:24
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:

Vasárnap esti lefekvések előtt azért tán odébb lehet tekerni 2 perccel. Már csak azért is, mert a legtöbb órához, főleg a tömegesen elterjedt átlagosakhoz, úgyis hozzá kell nyúlni havonta párszor, mert késik vagy siet már annyit, hogy zavaró legyen.

Ez döntés kérdése, át lehetne állni rá, akár mondjuk 5 vagy 10 éves türelmi idővel, csak az emberek többsége nem kap szikrát, ha ilyen ötletet hall, pedig alapvetően ragyogóan megoldaná az eredeti problémát.

2023. márc. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan óra, amit ha vissza kell tekerni, frászt kapok.

Előre mehet.

2023. márc. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:

én a fürdőszobai órát nem tekergetem

de most már úgy is pontosan jár

2023. márc. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 TappancsMancs ***** válasza:
57%

Engem valahogy annyira sosem érdekelt, hogy 1 órával korábban vagy később világosodik, vagy sötétedik. Múgy is nagy tartományban mozog ez az egész, ilyen a természet. Nyáron korábban világosodik, és később sötétedik, télen meg fordítva. Úgysem lehet kirekülni, hogy ne keljen a Nap később és ne sötétedjen előbb. Ha kell kelek sötétben és érek haza sötétben, mert a tél úgyis ilyen. Nyáron meg változik és fordítva van és sok a világos. Inkább maga az állítgatás az ami fölösleges szerintem.


Meg hát most macera az évi két állítás és legyen belőle évi 52? Hetente állítás? Ne mááá. :) Amúgy meg valóban egyáltalán nem csak digitális órák vannak és még ráadásul a digitálisak sem mind állnak át automatikusan.

2023. márc. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
56%

Mi a probléma?

Este mindenki akkor fekszik, amikor akar, pipa.

Reggel 2 eset lehetséges. Az ember akkor kel, amikor akar, ergo 1 órával "később" is kelhet, pipa. Az ember olyan korán kel, hogy már ez az 1 óra is gond, nos ebben az esetben meg sokkal nagyobb probléma az egész évi korán kelés, meg kicentizett alvásmennyiség, semmit az, hogy bekavar 1 db óraállítás.

2023. márc. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
56%

Akinek nem tetszik az állítgatás, azok részére forradalmi ötletem van:

hagyják az óráikat folyamatosan a nyárin, aludjanak egész évben ugyanakkor, és emellett télen még élvezzék, hogy 1 órával később mehetnek munkába/suliba. Ennyi.

2023. márc. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 hakapeszimaki ***** válasza:
34/36 Úgysem lehet kikerülni hogy ne keljen a Nap később és ne sötétedjen előbb! Hát,dehogynem! Az óra állítással! Tavasszal azért tolod előre,hogy ne sötétedjen hamarabb,ősszel meg azért vissza,hogy ne virradjon későn!
2023. júl. 23. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!