Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Az óraátállítási vitát, hogy...

Az óraátállítási vitát, hogy a téli, vagy a nyári maradjon, nem lehet úgy eldönteni, hogy a kettő közé, fél órával toljuk el?

Figyelt kérdés

Így kompromisszum születne, este is viszonylag sokáig lenne világos és reggel sem világosodna nagyon későn.

Az egész meg úgyis egy mesterségesen kreált dolog, mindegy hogy hova illesztjük a 24 órás skálánk kezdőpontját, nem?


2023. márc. 26. 11:24
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:

#8, decemberben világos van kb 8-tól 16 óráig.

Szerinted tömegek alszanak munkanapokon reggel még 8 óra után is és nem kell munkába, vagy iskolába menni?

Én és szerintem a többség is, 6-kor kellek, fél 11 körül fekszek. Ha egy órával tologatjuk, semmivel nem fogok többet világosban ébren lenni. Ha ezek után decemberben 9-től 17-ig lesz világos, azzal mit nyerek? Semmit! Nem lesz több világos óra.

2023. márc. 26. 12:37
 12/37 anonim ***** válasza:
0%

"megteheted, hogy kizárólag sötét órákban aludj"

Alapesetben azt is szeretném, hogy felkelés után elinduljak dolgozni.

Míg a te módszered szerint elég sűrűn úgy kellene felkelnem, hogy még nem megyek dolgozni, és ehhez időnként az ébresztőt is át kéne állítani.

Plusz emiatt kiesnék a tv fő műsoridőből, időnként még a mellékből is, és az ismerőseim is más időrendben élnének.

Délután pedig sokszor semmire nem lenne időm, mert menni kéne aludni.

Nem sok ez egy kicsit?

2023. márc. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
100%

#12 ja, hogy te leírod nagybetűkkel, mekkora pazarlás minden óra, amit világosban alszunk át, de azért derogál 2-3 órával indulás előttre állítani az ébresztődet, mert te mindig egyből ébredés után menni is akarsz dolgozni.

hát ez így elég nehéz lesz. :D

2023. márc. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
100%
egyébként kábé minden valamirevaló kutatás szerint nem érdemes sötétben kelni, nem erre van kitalálva az emberi szervezet, az ősember nem tudott magának ébresztőt állítani
2023. márc. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
64%

De sötétben élni sem jó, mert az meg depressziót okoz!

Ha már 4-kor sötét van, akkor az egész szabad idődet sötétben töltöd.

2023. márc. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
83%
#15 nincs jelentősége, télen így is, úgy is sok éber órát fogsz sötétben tölteni, nyáron meg sok éber órát fogsz világosban
2023. márc. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
51%

"télen így is, úgy is sok éber órát fogsz sötétben tölteni"

Igen.

Csak közben öntökönrúgás világosakat átaludni.

Márpedig a mostani módszer szerint ez meg, csak a tél végén nem.

2023. márc. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy maradhatna az óraállítás is. Én is csak akkor vettem észre hogy ma óraállítás volt amikor felcsatoltam a GMT-Master II-t.
2023. márc. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 A kérdező kommentje:

"Csak közben öntökönrúgás világosakat átaludni.

Márpedig a mostani módszer szerint ez meg, csak a tél végén nem."


És ki alszik napközben 8 és 16 óra között? Legfeljebb az, aki éjszakai műszakban dolgozik. Ők viszont messze nem a táradalon többségét képviselik.

2023. márc. 26. 14:11
 20/37 anonim ***** válasza:
43%

Már párszor leírtam, hogy nem csak a tél legvadabb napja számít.

Az óraátállításkor egy cseppet korábban világosodik, nem?

2023. márc. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!