Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Az óraátállítási vitát, hogy...

Az óraátállítási vitát, hogy a téli, vagy a nyári maradjon, nem lehet úgy eldönteni, hogy a kettő közé, fél órával toljuk el?

Figyelt kérdés

Így kompromisszum születne, este is viszonylag sokáig lenne világos és reggel sem világosodna nagyon későn.

Az egész meg úgyis egy mesterségesen kreált dolog, mindegy hogy hova illesztjük a 24 órás skálánk kezdőpontját, nem?


2023. márc. 26. 11:24
1 2 3 4
 21/37 TappancsMancs ***** válasza:

Daylight Saving Time (DST) - wiki:


"Egy 44 tanulmány 2017-es metaanalízise megállapította, hogy a DST 0,3%-os villamosenergia-megtakarítást eredményez azokon a napokon, amikor a DST érvényes."


Ha az országok eltérően választanák a téli és nyári időszámítást véglegesen azzal magukat az időzónákat állítanák át. Márpedig előbb lettek letárgyalva az időzónák közösen, és később jött hozzá a nyári időszámítás. Szóval elvileg az eltörlés lesz, amit az EU parlament már meg is határozott. Nem hiszem, hogy az időzóna kérdést elölről kezdenék az országok, mert az jól ki lett már találva.



[link]

2023. márc. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 A kérdező kommentje:

"Az óraátállításkor egy cseppet korábban világosodik, nem?"

Ősszel igen, most tavasszal pont hogy nem! Hiszen egy órával korábban kelsz. Ha eddig 6-kor keltél, most olyan mintha 5-kor tennéd. 6-kor már világos volt, 5-kor még nem.

2023. márc. 26. 17:37
 23/37 anonim ***** válasza:
50%
Ilyenkor meg az óraátállítás ELŐTT van túl világos reggel.
2023. márc. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:

Nem olvastam végig, de én a télen-nyáron bukaresti időzónát preferálnám.

Egyébként szerintem jó ötlet lenne a tied, de erről kéne egy megállapodás mondjuk 2025-re, és egy 10 éves felkészülési idő 2035-ig. Egyszer minden rendszer meghaladottá válik.

2023. márc. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
Hetente 2 percet kéne tolni, a kutya nem érezné meg.
2023. márc. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
Csak ahhoz mindenkinek automatának kellene lenni, minden egyes órának.
2023. márc. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 A kérdező kommentje:
Az is jó megoldás lenne, de hetente állítgatni az órákat elég macerás lenne. Az meg hogy most dobluk ki az összes olyan eszközt, ami nem szinkronizál automatikusan online, megint nem megoldás.
2023. márc. 27. 19:18
 28/37 anonim ***** válasza:
Egyébként ez annyiból lenne jó, hogy akkor az átállítás alatt végig kb. ugyanakkor kelne a Nap.
2023. márc. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:

26,27

Ez több mint 50 évvel a Holdraszállás után egyáltalán nem lenne megoldhatatlan feladat. Mobilnál, PC-nél, rádiós óráknál már ma sem lenne az és az összes sima kvarc- vagy kvarc alapú új órába (majdnem mind az) betervezhető lenne a funkció 1 éven belül.

2023. márc. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 A kérdező kommentje:

#29, nem azt írtam, hogy megoldhatatlan. Hanem hogy csak emiatt az amúgy működő használati tárgyakat a kukába dobni, óriási pazarlás lenne. Pazarolni pedig nem szeretek, ez nem csak pénz kérdése.

Nálam ez előszobában a bejárati ajtó mellett van egy falióra. Nem egy drága darab, nem arról van szó, hogy ne lenne pénzem lecserélni, de ez sem áll át magától.

Van egy titánházas karórám. Nagyon szeretem, 2009-ben kaptam. A mai napig használom. Nem érdekel, hogy nem kapcsolódik az internetre, nincs benne lépésszámláló, nem zizeg, ha facebookon rám írnak, stb. Csupán egy óra, de nem hajtanám a kukába.

A 2018-as autómban van már Androidautó és minden szir-sz.. de az órát nem állítja át automatikusan. Amit nem is értek... Évente kétszer megteszem manuálisan, ez nem akkora gond. Hetente már nem biztos hogy szívesen állítgatnám. Feltételezem azt te sem gondoltad komolyan, hogy csak emiatt adjam be egy bontóba és vegyek újat.

Nem hiszem hogy annyira csodabogár lennék, hogy ezzel egyedi eset lennék az országban, vagy az EU-ban.

2023. márc. 27. 20:30
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!