Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha van egy 15cm magas, 1.5cm...

Ha van egy 15cm magas, 1.5cm széles kémcsövem abba hány gramm forrócsoki port tudok tenni kb.?

Figyelt kérdés

Tudom, elég bolond kérdés, de karácsonyi ajándékhoz szükséges és nem tudó látatlanban érdemes e megrendelni a kémcsövet...


Nincs hasonlóm, amivel le tudnám mérni. Azt számoltam ki, hogy (ha leszámítjuk a tetejét /a lezárása miatt/ és az alját) akkor ≈91 cm³ a térfogata:D


Igazából az a legnagyobb kérdés, hogy 20g az mennyit foglal el belőle, vagy belefér e egyáltalán.


Próbáltam leguglizni, de nem igazán lettem előrébb...


Köszi a válaszokat előre is!



2022. nov. 28. 10:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mérd meg egy decis pohárban a kérdéses anyag sűrűségét!
2022. nov. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha azt a csokiport egész bolti kiszerelésbe szerezted be, akkor rá van írva a tömege. Ha merev falú dobozban van, ki tudod számítani a térfogatát is. Ha zacsiban van, akkor átszórod egy konyhai mérőhengerbe - és mérleg nélkül is megvan minden szükséges adatod a témához!
2022. nov. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Hogy jött ki neked ez a 91 cm³? Akárhogy számolom, ennek nekem kb. a harmada jön ki. Azt gondolom, hogy a szélességet vetted a sugárnak, az itt a gond. Ha a kémcső (jó közelítéssel) henger alakú, akkor sugara 0,75 cm, így térfogata: 0,75^2*pi*15 =~ 26,5 cm³, ha téglatest (négyzetes oszlop) alakú, akkor pedig 1,5*1,5*15 = 33,75 cm³.


Ha van egy egyszerű háztartási mérőpoharad, akkor ki tudod mérni; azt kell tudni, hogy 1 cm³ = 1 ml, tehát csak amnyi a dolgod, hogy beleöntöd, és megnézed, hogy milyen magasan áll meg a forrócsokipor, annyi cm³ lesz a térfogata. Nem tudom, hogy mennyi porod van, de ha a 20 grammra nem kapsz értékelhető eredményt, akkor annyiszor 20 grammnyit pakolsz bele a mérőpohárba, amennyiszer szükséges, aztán a lemért eredményt visszaosztod (például ha 5*20=100 grammot teszel, akkor annak a térfogatát 5-tel osztod). De mivel kis mennyiségről van szó, lehet, hogy egy skálázott fecskendőt lenne érdemes beszerezned, bármelyik patikában kapható, száz forintos tétel.


Ha kis zacsis porod van, akkor azt tudod tenni, hogy a mérőpoharat feltöltöd valameddig, a teli zacsit merülésig beleteszed, megnézed, hogy hogyan változott a vízszint, utána kiöntöd belőle a port, és az üres zacsival ugyanezt megcsinálod. A kettő különbsége fogja adni a por térfogatát. Persze itt is előfordulhat, hogy több zacsira van szükséged, hogy számottevő eredményt kaphass.


#1, kíváncsivá tettél; hogyan tudja közvetlenül a sűrűséget megmérni?

2022. nov. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
#3 (10:38) Pohárban ismert térfogat - mérlegre rárak - kiszámol. A regisztrációs korhatár 16 év. Minden világos - ugye?
2022. nov. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

#4, nekem minden világos, te járkálsz egyedül a sötétben... Ugyanis én azt kérdeztem, hogy KÖZVETLENÜL hogyan tudja a sűrűséget megmérni. Elvégre ha ismert a térfogat, mi a francnak számolná ki a sűrűséget, amikor a térfogat volt a kérdés...


A kedvedért egyébként megnéztem, egy „nagyobb” fecskendő 20 ml-es (illetve 24-ig van skálázva). Nem tudom, milyen méretű fecskendők vannak, de ilyen van, szóval ezt felhasználva jó eséllyel tudsz könnyen méricskélni.

2022. nov. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Kedves #4, ha olyan nagy legény vagy, miért csak privátban mersz írogatni? ...
2022. nov. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Kedves #5 - azért, mert az egyes válaszolók személyiségbeli adottságairól alkotott magánvéleményem nem nyilvános téma a gyakori szabályzata szerint.


A kérdező elégedett lehet, mert megkapta a szükséges és kellően felvilágosító válaszokat - és az esetleges pontatlan megfogalmazások miatt nincs kedvem három oldalon keresztül nyilvános meddő vitát lefolytatni!

2022. nov. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

#7, igazad van, elégedett lehet, de a választ nem tőled kapta meg, ehhez képest nagy mellényed van...


De kíváncsian várom, mi kivetnevalót találsz az általam leírtakban.

2022. nov. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
#8 (11:58) A 2-es válaszom tökéletesen kiegészíti az elsőt és a feltett kérdés értelmében elég gyakorlatias. Az öltözködési divattrendekkel pedig nem foglalkozom.
2022. nov. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

#9, úgy látom, nem kicsit Humor Herold itt valaki...


De teljesen felesleges a sűrűséggel bajlódni, pláne úgy, hogyha ismert a térfogat, mert onnan csak sima arányos osztásról van szó.

Azért kérdeztem, hogy közvetlenül hogyan lehet sűrűséget mérni, mert akkor lenne létjogosultsága a sűrűséggel való számolásnak. Mert ha tudja a sűrűséget, akkor csak a tömeget elosztja a sűrűséggel, és kész is.

A másik dolog, hogy nem is biztos, hogy van annyi pora (vagy csak nem akar fölöslegesen pacsmagolni vele), ekkor a legeslegegyszerűbb megoldás, hogy beszerez egy párszáz forintos fecskendőt, és abba beletöltögeti a port, így nem kell semmit számolgatni, csak azt az alapvető átváltást kell tudnia, amit leírtam.

2022. nov. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!