Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Az időfizika legújabb kutatása...

Az időfizika legújabb kutatásai fogják megváltoztatni a hagyományos fizikát hogy képesek legyenek az idősíkok közötti eltolódást,vagyis az időutazást is a fizika törvényei közé felvenni?

Figyelt kérdés
2022. okt. 23. 17:17
 1/3 anonim ***** válasza:
95%

Nincs időfizika! És semmiféle kutatás nem változtatja meg a hagyományos fizikát. Pusztán arról van szó, amit, ahogy mondani szokás, már a régi görögök is tudtak, hogy minden jelenségnek megvannak a maga értelmezési tartományai. A newtoni erők fizikájával foglalkozó embernek esze ágában sincs azt hinni, hogy ugyanez érvényes a kvantumfizikában például.


Az idősíkok eltolódása pedig egy maszlag, amit a sík fogalmát sem értők használnak bátran. Ugyanakkor időutazás már csak az idő fogalmából következően sem lehetséges. Se most se később. Azt kellene megérteni, ha én visszamennék a múlt századba mondjuk, akkor ott bármit teszek, az megváltoztatja a továbbiak menetét, azaz az a helyzet, ahonnan indultam, egyszerűen nemcsak nem létezne, de nem is értelmezhető. Az időben utazás csak a fogalmat nem ismerők fejében zajlik le, azt pedig tudjuk, a fantázia végtelen, de nincs köze a valósághoz.

2022. okt. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
1%
Kisfaludy György idpfizikus kutatásai
2022. okt. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
90%

Akik mindenfélét összeolvasnak anélkül, hogy értenék, azoknál gyakran alakulnak ki tévképzetek. Egyesek úgy gondolják, hogy ha valaminek az ideje nem úgy telik, mint az övék, akkor az a valami átesik egy párhuzamos Univerzumba és innen eltűnik. Holott egy Föld körül keringő műhold sajátideje sem egyezik az én Föld felszínen lévő sajátidőmmel. Ez természetesen nem okozza a műhold eltűnését, csak azt, hogy egymilliárd keringés után mérhetetlenül kicsi időeltolódással száguld el ugyanazon a helyen. (Más időpillanatban látom meg.) Vagy van olyan részecske, amely a kozmikus sugárzás hatására keletkezik a magaslégkörben. És bár 2,2 us alatt elbomlik, mégis a Föld felszínén is tudjuk detektálni ezeket a mű-mezonokat. De akkora sebességgel jönnek, hogy az ő saját idejük más... És nem 7c-vel mennek, mint ahogy az a 4700 méteres távolságból adódna. Szóval nem kell időfizika, csak a fizikát kell ismerni rendesen.

[link]

2022. okt. 24. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!