A 21. század technológiailag egyre gyorsabban fejlődő világában van még értelme a hagyományos, papír alapú könyveken elmenteni az eddig megszerzett tudást és információt?
Amennyiben nincs áramod (teljesen mindegy miért), onnantól kezdve szó szerint semmit nem érsz a több ezer Tb-nyi adatoddal, ha feltételezzük, hogy az áram korlátlanul ÉS mindig a rendelkezésünkre áll, akkor valóban értelmét veszti a könyv, de addig legalább had maradjon valami az utókornak, ha telenyomják atommal a Földet és újjá kell építeni a civilizációt.
Egyébként a könyv tényleg rosszabb adattároló, legalábbis a térfogatát tekintve és, hogy fákat vágunk ki hozzá, viszont bazi nagy előnye, hogy csak fényre van szükséged ahhoz, hogy információt szedj ki belőle, valamint a nyelv és a betűk ismeretére.
"technológiailag egyre gyorsabban fejlődő világában"
Pontosan ezért, és ahogy 3-as is írja, majd akkor lesz esélye valaminek lenyomni a könyvet, ha eltelik 100 év úgy, hogy legalább az adat illesztési interfész nem változik. Azaz ha pl 100 éves USB-t (vagy ami helyette lesz) is be lehet majd nyomni a gépbe és nem kell sem adapter, sem valami trükkös konverter se semmi. Tahát amikor egyszer elkezd stagnálni az egész, és a "régi" dolgok ugyanolyan könnyen és simán mennek, mint bármi, akkor lehet esélye hogy a könyv kihal vagy visszaszorul.
A papíralapú információ sokkal robusztusabb, rugalmasabb és hozzáférhetőbb, mint az elektronikai, mert az feltételezi a megfelelő infrastruktúra létét ami lehetővé teszi azt (áram, mikroelektronika, internet, különböző adat formátumok értelmezése stb.)
Ha van fény, és valami amivel egy felületre tudunk karcolni, akkor már birtokában vagyunk ennek a csodálatos eszköznek.
Ez az elménk első kiterjesztése, ami lehetővé teszi, hogy a rövidtávú memoriánk határain kívül is tudjunk információt manipulálni.
Túl korai lenne feláldozni a kézírást és vele együtt a papírt csak a kényelmért.
Nem vagyok híve annak az elképzelésnek, hogy a jövőben ne tanítsanak az iskolában kézírást. (Odaát már valakik említették ezt az elképzelést)
Például, matematikai problémák megoldását nem tudom elképzelni papír, ceruza és kézírás nélkül.
#5-ös vagyok.
Upsz, kicsit offtopic voltam, de ha a papírt kivesszük az egyenletből megy vele a kézírás is.
Kicsit elkéstél.
Amerikában már nem tanítják a kézírást.
A nyomtatott betűket még igen, és ezeket kézzel is le kell tudni írni, de ez már nem kézírás.
A digitálisan tárolt információnak a rengeteg előnye mellett van egy óriási hátránya: ha nincs áram, akkor nem férsz hozzá.
Na most, ha elképzelünk egy olyan óriási világégést, amit mondjuk egy totális atomháború okozhat, akkor könnyen belátható, hogy nem igazán lesz áram, és főleg internet, azaz a rengeteg információhoz nem fog hozzáférni szinte senki, pedig egy ilyen helyzetben akár az emberiség túlélése is múlhat azon, hogy az évezredek alatt felhalmozott tudáshoz hozzáférhetünk-e.
Ezért én úgy gondolom, hogy ilyen megfontolásokból még mindig van jogosultsága a papíron tárolt információnak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!