Miért nem valósítják meg nagyban a tengervíz sótalanítását a vízhiány csökkentésére? A napenergiát nem lehetne felhasználni?
Még a tengerparti városokban is spórolnak a vízzel, ahol a szállítás nem lenne gond, csak a sótalanítás.
Lehetne ok a magas energiaigény. De ahol kevés a víz, ott jellemzően elég sok a napos óra, szóval napenergia lenne bőven.
Miért nincs megoldás?
Itt egy válasz..
Lásd a szerkezetet és a "teljesítményét"..
És nem tudod mennyibe kerül, amit ott látsz.
Köszi a válaszokat.
Szóval a helyzet nem teljesen reménytelen. Mar csak néhány ,,apró'' műszaki problémát kell megoldani, hogy fenntartható legyen a dolog.
Az pedig szerintem felháborító, hogy azért nem építenek egyes helyeken, mert drága. Ez inkább azt jelenti, hogy nem érdekli a hatalommal bírókat és a pénz felett rendelkező embereket, hogy hányan nem jutnak ivóvízhez. Ez persze nem új jelenség.
"z pedig szerintem felháborító, hogy azért nem építenek egyes helyeken, mert drága. Ez inkább azt jelenti, hogy nem érdekli a hatalommal bírókat és a pénz felett rendelkező embereket, hogy hányan nem jutnak ivóvízhez. "
Jelenleg még mindenki jut ivóvízhez, ezért sem törik rajta magukat. Ha majd tényleg nem fognak tömegek ivóvízhez jutni, akkor majd lesznek ilyen sótalanító beruházások is.
És igen, értem, hogy előbb kéne felépíteni az ivóvízgyártó berendezést, mint megvárni hogy tömegek ne jussanak ivóvízhez, nem az utolsó pillanatban elkezdeni vakarózni rajta, hogy hová is kellene telepíteni, mert azért az idő, mire az felépül. Annál mindenképp több idő, mint amennyi idő alatt egy ember szomjan hal. Így lenne a logikus. Én sem értem, miért halogatják.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!