Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogy állunk a tengervíz...

Hogy állunk a tengervíz lepárlásával?

Figyelt kérdés
Arra vagyok kíváncsi, létezik-e már ígéretes megoldás a tengervíz ivóvízzé alakítása terén. Ahogy én tudom, eddig még nem találtak rá kifizetődő módszert.

2017. szept. 2. 10:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Most a lepárlásra vagy kíváncsi, vagy a tengervíz sótartalmának megszüntetésére (csökkentésére), mert a kettő nem feltétlenül ugyanazt jelenti.
2017. szept. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia Miquel, megtaláltam a linket, erre gondoltam:

[link]

2017. szept. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Azért említettem a lepárlást, mert én úgy csinálnám. Ár-apály erőművel pl.
2017. szept. 2. 13:22
 4/8 anonim ***** válasza:
A tengervizet akkor szokták lepárolni, amikor sót akarnak előállítani (bár ebben az esetben a bepárlás a helyes kifejezés). Ivóvíz előállítására a nagy energiaigénye, rossz hatásfoka miatt csak kisméretű, napi pár liter teljesítményű "túlélő" verziók vannak. Tengervízből ivóvizet fordított ozmózisos eljárással állítanak elő. Kb 15 éve Horvátországban nyaraltam egy kempingben, már akkor az egész kócerájt egy ilyen berendezés látta el ivóvízzel. Két konténer volt az egész, és nem volt vízhiány egy percig se. Nagyon kicsit lehetett érezni a sót a vízben, de teljesen iható volt.
2017. szept. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Tényleg, a fordított ozmózis nem jutott eszembe, pedig kézenfekvő megoldás, hiszen házi víztisztítók is működnek ezen az elven. Szerinted ez lesz a jövő útja, ha fogytán lesz a föld ivóvízkészlete?
2017. szept. 2. 21:58
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem. Az ivóvíz készletek valóban fogynak, de nem azért mert csökken az édesvíz készlet, hanem a szennyezés miatt. Gondolj bele, az eső a jövőben is esni fog, a folyók ugyan úgy folyni fognak. Ha most elmennél a tengerparti sivatagi-félsivatagi országokba, látnád hogy nyáron 50 fok van, eső egy csepp se, a folyók kiszáradtak. Tehát most is megoldják a ivóvízkérdést, rétegvizekből, víztisztítással. Régen téma volt a jéghegyvontatás, de az még drágább lenne mint a fordított ozmózis. Inni, fürdésre megoldják ozmózissal az édesvízellátást, de a mezőgazdaságnak az már baromi drága. A jövőben ahol különben van bőven édesvíz, csak elszennyezik, majd megoldják a víztisztítást, vagy kolerában-tífuszban kipusztulnak. India esete jól mutatja, hogy mi az ábra. Szomjaznak a Gangesz mellett,ami egy baromi nagy édesvizű folyó, de beletemetik a hullákat, tisztítatlanul ömlik bele a szennyvíz kb 300 millió embertől. Ha egy európai csak egy kortyot is inna belőle garantált hogy egy héten belül elpusztulna minimum 5 halálos betegségtől.

Tehát szerintem a megoldás, az édesvíz készletek védelme, ami sokkal olcsóbb, mint az egyre speciálisabb szűrés.

2017. szept. 3. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, hogy kifizetődő-e vagy sem, de nem így állítanak elő ivóvizet Izraelben?
2017. szept. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi. A kérdést egyébként azért tettem fel, mert haza készülök költözni Németországból, és nem felmerült bennem, hogy mivel Magyarország egy vízlencsén fekszik, megindulhat-e ellene egy politikailag álcázott, de valójában hódító háború.
2017. szept. 4. 08:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!