120 kV-on és nagyobb feszültségen 1 fázisú kikapcsolásnál(sántaüzem) valamivel előállítják a 3 fázist,vagy minden 2 fázisról üzemel?
A valóság melyik pillanatára gondolsz? Mivel a zárlatképző az trafóhibára indult, mindkét oldalon 3 fázisú kikapcsolás kellett, egyéb információ hiányában (is, meg a józan észileg is, a trafót már nem szabad gyösztetni). A zárlatképzőre az egyszerű megoldás az az egyfázisú szerkezet volt, akkor meg nem lehetett azon a távvezetéken sose egyfázisú működés, mert nem tudta volna a két végén a védelem, hogy most akkor a trafót kéne védeni, vagy csak a vezetéken van valami. Elvileg lehetett volna többfázisú zárlatképző is, akkor megmaradhatott volna az EVA, de nem tudom, volt-e ilyen a gyakorlatban.
Ez egy elég ócska ötlet volt, a kor technológiai színvonalán, nem jött ki a zárlatképző, nem kapcsolt ki a tr szakaszoló, satöbbi.
Amerikában 115,138 és 169 kV-on is használnak biztosítót.kb 5-ször olcsóbb,mint a megszakító,legalább itt is használhatták volna ha spórolni akartak.Az oroszok is szerettek spórolni,kisebb szigetelőket használtak,mint más országokban és sok távvezetékükön nem volt villámvédelemként védővezető,vagy ha volt nem kötötték az oszlopra.
Szerencsére elmúltak azok az idők.A 10 kV-os hálózatukon is rossz volt az oszlop földelése,elég sok videó van youtubeon,ahol füstöl a föld az oszlop körül.
És még a hatvanas évekbe sem mehetett be minden wc-be a színesbőrű.
Egy dolgot kiragadni a környezetéből, az mindig veszélyes dolog.
"És még a hatvanas évekbe sem mehetett be minden wc-be a színesbőrű.
Egy dolgot kiragadni a környezetéből, az mindig veszélyes dolog."
A technológiát miért kell az elmaradott parasztemberek rassizmusával keverni?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!