Az oroszok mit csinálnak a sok megmaradt gázukkal? Fizikailag értem.
10
Nem lehet bármikor elzárni.
9
Igen ám de az ilyenek nem piaci áron veszik hanem annak töredékéért az meg úgy elég nagy bukta egy olyan államnak akinek csak a nyersanyagokból van bevétele.
#11 - forrást kérek a következő állításodra: "Nem lehet bármikor elzárni."
Én úgy tudom, hogy jelentősen visszafogható a kitermelés még az olyan kutaknál is, melyek károsodnának a teljes lezárástól. Így országos viszonylatban bárminemű műszaki és gazdasági probléma fellépése nélkül vissza lehet fogni a már beindított kitermelést egy nagy nemzetközi vonal lezárása esetén is!
12
Ehhez nem kell forrás. Baromi nagy lent a nyomás és egy parafadugóval nem dugaszolod be. Ha megtelnek a rtározók akkor el kell égetni. Sok más opció nincs.
#13 - úgy tűnik abszolút nincs érzéked a műszaki dolgokhoz, hisz egy témához értő embernél nincs olyan érv, hogy "baromi nagy nyomás"!
Egy vasból készült, több száz méter hosszan bebetonozott kitermelőcsövet pedig gond nélkül le lehet zárni egy vasból készült elzáróval - úgy kb. 100 MPa-ig.
A másik dolog meg az, hogyha mégis gondot jelentene egy kút visszaszabályozása, abban az esetben is a víz, CO2, H2S és CHx leválasztó finomítóüzemeknek teljes kapacitással rendelkezésre kell állnia, hisz csak utána lehet messzebbre szállítani a gázt. Utána pedig el lehet szállítani a gázt egy alkalmas gáztározóhoz, hisz a bőven méretezett csőrendszer már úgyis megvan.
Országos szinten rengeteg pufferkapacitással kell bírni (melyek többnyire régi, letermelt, de jól záró, stabil gázkutak), tehát a problémás kutakról is évekre megoldható az eltározás.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!