Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ősrobbanáskor hogyan robbanhat...

Ősrobbanáskor hogyan robbanhat fel semmi és hogyan jött létre anyagi dolgok?

Figyelt kérdés

2022. febr. 5. 18:24
1 2
 11/19 Mojjo ***** válasza:

@10: Ez nem vélemény, meg szerintem - szerinted dolog, ez definíció.

Bárhol, ha rákeresel pl a big bang vagy főlrg inflation cosmology szavakra. Pl:

"The inflationary epoch lasted from 10−36 seconds after the conjectured Big Bang singularity"

[link]

2022. febr. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Wiki:

"Az ősrobbanás kifejezést szűkebb értelemben arra az időpontra értik, amikor a megfigyelt tágulás elkezdődött – számítások szerint 13,8 milliárd évvel ezelőtt (0,2%-os pontossággal) –, tágabb értelemben pedig arra az uralkodó kozmológiai elgondolásra (paradigmára), mely a világmindenség keletkezését és fejlődését eszerint magyarázza"

Én a tágabb értelmezést használom.

Főleg azért, mivel a világ keletkezését nem tudom robbanásnak értelmezni (sem tágulásnak), az akármi más is lehetett.

Míg az utána jövő gyors tágulás egyértelmű.

Tehát ősrobbanás alatt én - és szerintem az emberek többsége - azt a folyamatot értem, ami a világ keletkezésétől a gyors tágulás végéig tartott.

Ha a világ keletkezéséről szeretnék beszélni, akkor azt írom, hogy "a világ keletkezése".

2022. febr. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Mojjo ***** válasza:
63%

"Tehát ősrobbanás alatt én - és szerintem az emberek többsége - azt a folyamatot értem, ami a világ keletkezésétől a gyors tágulás végéig tartott."

Ilyen verzió nincs még a te idézeted szerint sem, ez nem az idézeted szerinti tágabb értelmezés. Elkezdtem beidézni, amit te is beidéztél, de felesleges, vissza tudod enélkül is olvasni. Az emberek többsége nevében nem tudok nyilatkozni, de rendkívül valószínűtlennek tartom, hogy ezt értenék rajta.


"Ha a világ keletkezéséről szeretnék beszélni, akkor azt írom, hogy "a világ keletkezése""

Az ősrobbanás a világ _mai formájának_ keletkezése. Ha a mai formáját értjük a világ szó alatt, akkor az ősrobbanás és a világ keletkezése szinonimák. Ha a világ alatt bármilyen formát értjük, akkor arról természetesen a világon semmit nem tudunk mondani.


"Főleg azért, mivel a világ keletkezését nem tudom robbanásnak értelmezni (sem tágulásnak), az akármi más is lehetett."

Ismét ugyanaz. Ha a világ alatt a mai formáját érted, akkor azt nyugodtan értelmezheted tágulásnak, hiszen arról van szó. Ha bármilyen formáját, amiről semmi információnk nincs, arról senki soha nem is állította, hogy tágulás, főleg robbanás lett volna - hisz nincs róla semmi információnk.

2022. febr. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
0%

Hát, Mojjo, ez nem stimmel.

Azt mondod, hogy az ősrobbanás az a pillanat, amiben a világunk keletkezett.

Az egy robbanás szerinted (legalábbis lehet használni rá ezt a szót).


Én meg azt mondom, hogy nem.

Az ősrobbanás akkor kezdődött, amikor a világunk keletkezett, és ez egy olyan FOLYAMAT - tehát nem pillanat - amit egy robbanáshoz is lehet hasonlítani, tehát egy gyors tágulás mindenképpen VAN benne.

Szerintem ezt nagyjából mindenki így gondolja.

2022. febr. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Mojjo ***** válasza:

Szerintem a robbanás szó rendkívül rossz és szerencsétlen kifejezés arra, ami történt. Nem tudom, miből szűrted le ennek az ellenkezőjét.

A többit meg már sokszor körbejártuk, sok újat nem tudnék mondani ahhoz képest, amit már leírtam.

2022. febr. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Mindegy.

Egyezzünk meg abban, hogy az elnevezés szerint ez nem egy pillanatot, hanem egy időszakot jelent, mivel idő nélkül nem létezhet robbanás, sem tágulás - és szerintem célszerűen azt az időt, aminek a végére kialakult a ma létező anyag (mármint az első elemek), és a galaxisok csírái, még egyelőre csillagok nélkül.

Szerintem ez a legjobban használható megoldás.

2022. febr. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Mojjo ***** válasza:
@16: Nyilván nem fogunk megegyezni ebben - olvastad az álláspontomat többször, tudod, hogy nem egyezik ezzel. De azt hiszem, nem ez a világ legnagyobb katasztrófája :)
2022. febr. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Akkor találj ki jobb szót a világ keletkezésének pillanatára.

Én is gondolkodtam rajta, de egyelőre nincs tippem.

Ez lehet akár egy fázisátmenet, vagy bármi más.

Robbanás (vagy tágulás) azért nem lehet, mert ez csak egy pillanat.

2022. febr. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Mojjo ***** válasza:
Miért találjak ki jobbat? Ez egy kifejezetten rossz szó rá, de ez ragadt meg a magyar köztudatban. Az angolban meg a Big Bang, ami hasonlóan totál rossz. De ez már csak ilyen és alighanem így is marad. Nyelvújítónak pedig igazán nem akarok elmenni :)
2022. febr. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!