Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Eddig ismeretlen erők megválto...

Eddig ismeretlen erők megváltoztathatják például az ősrobbanás elméletét ?

Figyelt kérdés
Mindenki ismeri a tömegvonzást (gravitáció) ,de tudomásom szerint nem ismerjük a működését, csak a hatásait. Televízióban láttam, hogy az űrállomáson egy zacskóban valamilyen apró szemcsét (port) helyeztek el, felrázták és figyelték a történéseket. Látható volt, hogy a súlytalanságban a szemcsék szépen elkezdtek összeállni, azaz a tömegvonzás nagyon jól megfigyelhető volt. Ez gyakorlatilag a bolygóképződés kicsiben. Na de itt van az ősrobbanás, amit igazolnak a különféle bizonyítékok. Mivel a tömegvonzást nem tudjuk megmagyarázni, ennyi erővel lehetne tömeg taszítás is, vagy a tömeg "semmitsemcsinálása" is. Mi van akkor, ha egy általunk nem ismert erő(k) van az univerzumban, amit, ha ismernék teljesen más lenne az elméletünk az ősrobbanás helyett. Ne élezzük feltétlenül az ősrobbanásra, lehetne bármilyen más , az univerzumban történő esemény.
2022. jan. 29. 22:24
 1/5 anonim ***** válasza:
79%

"a szemcsék szépen elkezdtek összeállni, azaz a tömegvonzás"

Kapaszkodj meg: ezek inkább elektrosztatikus erők voltak, a rázás hatására.

Az nagyon sokkal erősebb a gravitációnál.


"Mivel a tömegvonzást nem tudjuk megmagyarázni"

Viszont most már elég jól ismerjük. Van legalább 10 összetevője, nem csak a tömeg. Sokszor volt már erről itt szó.


Értem a feltevésedet, de ennek elég kicsi az esélye, hogy a múltban volt valami olyan erő, ami ma már nincs.

Nézzél Dávid Gyulát, ő elég jól magyarázza az ősrobbanást.

2022. jan. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Valaki egy korábbi kérdésben említette, hogy Dávid Gyula egy másik elméletre is azt mondta, hogy lehetséges. Én nem láttam ezt, nem tudom miről volt szó.
2022. jan. 30. 00:17
 3/5 anonim ***** válasza:

Sok minden lehetséges.

Például azt már tudjuk, hogy a gravitáció okozta a "robbanást", vagyis a nagyon gyors felfúvódást.

Ma nincs ilyen, most lassan tágul a világ ehhez képest - de azért ismerjük, mert a hatása ma is látszik.

Úgyhogy ilyen szinten lehetséges az, amit mondtál.

De nem egy másik törvény működött, hanem egy mostani törvény másik oldala működött.

2022. jan. 30. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mit szeretnél ezzel a kérdéssel? Elég egyértelmű hogy ha fölfedezünk valmi újjat akkor hozá kell igazitani az elméleteinket. Ez nem a vallás hogy az elmélethez igazitjuk a valoságot. Attól hogy sokan igy kezelelik attól még a tudomány nem ilyen. (Az ősrobbannás elméletétt már sokszor modositották, és ha jolemlékszem volt olyan is hogy több változata egyszerre versenyben)


Miért olyan fontos ez a téma sok embernek? Ha az ösrobbanás stimmel, akkoris azonnal ott a következő kérdés hogy mivolt az ösrobbanás előt? Miért pont erre van mindenki ráálva? Miközben azzal sose foglalkoznak hogy mi volt előtte vagy mi volt utána...

2022. jan. 30. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
56%

Attól függ, hogy mit értesz változás alatt. Newton még azt hitte, hogy a tárgyak vonzzák egymást, és ezt a vonzalmat nevezte el gravitációnak. Bár a gravitáció egy létező dolog (ahogy Newton is gondolta), de nincs szó semmiféle vonzalomról, sokkal inkább a térgörbületről.


Szerintem az előfordulhat, hogy megváltozik néhány "apró" részlet abban, amit az ősrobbanásról gondolunk, de a lényeg az lényeg, az ősrobbanás több mint valószínűleg megtörtént valamikor.

2022. jan. 31. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!