Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ősrobbanáskor hogyan robbanhat...

Ősrobbanáskor hogyan robbanhat fel semmi és hogyan jött létre anyagi dolgok?

Figyelt kérdés

2022. febr. 5. 18:24
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
76%

Írni fogom, hogy hányan jöttek ide ezzel a "semmiből lett az ősrobbanás" hülyeséggel. Te nagyjából a 22. lehetsz.

Azt, hogy hogyan jöttek létre az anyagok az ősrobbanás után, ismerjük, de szerintem fölösleges leírni.

Egyrészt ez téged nem érdekel, másrészt a gugli első találat.

2022. febr. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
73%

Ja, és azt is ismerjük, hogy mitől robbant. Az a gravitációval függ össze, néhányszor már leírtuk itt.

Nem ártana visszaolvasni.

2022. febr. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Mojjo ***** válasza:
96%
@2: Én mondjuk nem ismerem, mitől robbant, de szerintem más sem. Na meg valójában nem robbant, hanem elkezdett tágulni. Egy ponton, a kezdet után nagyon röviddel az inflatonmező hatására tágult olyan sebességgel, ahogy, de ez nem magyarázza, hogy kezdetben mi történt - és arra nem is lehet magyarázatunk, hisz nem ismerjük sem az akkori állapotokat, sem az akkori állapotokat leírni képes fizikát.
2022. febr. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
76%

Én is így gondoltam. Nem azt tudjuk, hogy mitől keletkezett, hanem azt, hogy ami már ott volt, mitől robbant fel.

A kérdező valószínűleg nem érti a "tágulás" szót, illetve legfeljebb a nőkkel kapcsolatban tudja elképzelni, hogy mit jelenthet.

2022. febr. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Mojjo ***** válasza:
71%

@4:

"Nem azt tudjuk, hogy mitől keletkezett, hanem azt, hogy ami már ott volt, mitől robbant fel."

Azt sem tudjuk, és nem is tudhatjuk. Az inflatonmező nem az ősrobbanás beindításáért felelős, már a tágulás kezdete után jött a képbe és dobta meg a tágulás sebességét. Ráadásul maga az inflatonmező még csak nem is egy egyértelműen elfogadott és teljesen alátámasztott elgondolás.

2022. febr. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
34%

Mondom, hogy ezt mondtam én is!

Figyelj már oda egy kicsit.

Lepontozni sem kéne, ha nem érted.

2022. febr. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Mojjo ***** válasza:
63%

@6: Egyetlen válaszodat sem pontoztam le. Ami azt illeti, baromi ritkán pontozok bármelyik irányba is.

És figyelek. Idézek tőled még egyszer akkor:

"Nem azt tudjuk, hogy mitől keletkezett, hanem azt, hogy ami már ott volt, mitől robbant fel."

Tehát az az állításod, hogy azt tudjuk, hogy ami már ott volt, az mitől robbant fel. Ez az állítás hamis. Valószínűleg az a zavar forrása, hogy te az inflációs szakasz kezdetét hiszed a "robbanásnak".

2022. febr. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
0%

Akkor mire gondolsz?

Van egy viszonylag lassú tágulás, amivel milliárd évek alatt tágul a duplájára, és van egy olyan gyors, ahol a fénysebesség sok százszorosával.

Te melyiket hívnád robbanásnak?

2022. febr. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Mojjo ***** válasza:
78%
@8: Én az ősrobbanásra gondolok, tekintve, hogy arról beszélünk. Az ősrobbanásnak pedig azt az eseményt nevezzük, amikor a belátható univerzum egy rendkívül sűrű és rendkívül forró állapotból elkezdett tágulni. A kozmikus infláció szakasza kb 10^-36 másodperccel ezután, tehát az ősrobbanás után vette kezdetét - nem az volt az ősrobbanás.
2022. febr. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Szerintem meg az ősrobbanás a gyors tágulási szakasz végéig tartott legalább.

A világegyetem keletkezése az még nem volt robbanás.

Hol lehet erről tudományos véleményt olvasni?

2022. febr. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!