"Az igaz hogy az atom erőművek nem szennyezik a környezetet?"
Üzemelés közben nincs szén-dioxid kibocsátásuk, ilyen szempontból nem szennyezőek ( általában ez a szempont ).
" A bitcoin bányászáshoz nem az atom erőművek adják az áramot?"
Nincs minden bányagép mellett atomerőmű...
2021. nov. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
2/24 anonim válasza:
Mi alapján választják el hogy melyik energiábol nézel tvét és melyikből bányászol??
2021. nov. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
3/24 anonim válasza:
Klíma szempontjából ideálisak a nukleáris erőművek, viszont Csernobilon és Fukushimán kívül is volt egy csomó kisebb-nagyobb atombaleset és a radioaktív hulladékot sem mondanám környezetbarátnak, a kiégett fűtőelemekkel nagyjából semmit nem lehet csinálni.
2021. nov. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
4/24 A kérdező kommentje:
Tehát maga a bitcoin bányászat pusztán azért szennyezi a környezetet mert sok energiát igényel és így az alapvető szennyezési folyamat is meg nő?
2021. nov. 11. 19:47
5/24 anonim válasza:
De úgy van ahogy mondod. Minden erőműben járt elektron kap egy címkét, és amikor a vezetéken keresztül eljut egy elektron bármelyik számítógépbe, akkor megvizsgálja hogy éppen fut e a gépen olyan program amivel kizárólag bitcoint bányásznak (más kriptovaluta nem számít), és ha igen, akkor csak az atomerőműves címkével ellátott elektronok maradnak, a többi keres magának más elfoglaltságot. Belemegy egy másik gépbe, vasalóba, villanykörtébe, meg ilyenek.
2021. nov. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
6/24 anonim válasza:
Nemcsak sok energiát igényel, hanem úgy van megkonstruálva az algoritmusa, hogy megérje bányászni, mert a belefektetett számítási kapacitás függvényében nő a kriptográfiai biztonsága is. Viszont ez a biztonság egy szint felett már tök fölösleges, mégis egy rakás számítási kapacitást ráeresztenek, ha úgy találják, megéri bányászni.
2021. nov. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
7/24 EagleHUN válasza:
Sajnos a világ energiaellátásának nagy részét még mindig a fosszilis tüzelők vagyis a szén és a gáz adja. Tehát bárhol és bármivel bányászol bitcoint az mindenképpen szennyező lesz.
Ha van kis rész atom szél vagy nap is abban az energiában amit elfogyaszt a nagyobbik rész még mindig co2 kibocsájtással járó volt.
Olyannyira szennyező és terhelő az elektromos hálózatra hogy Kínában nem olyan régen konkrétan betiltották a bitcoin bányászatot.
"Tehát maga a bitcoin bányászat pusztán azért szennyezi a környezetet mert sok energiát igényel és így az alapvető szennyezési folyamat is meg nő?"
Ennyi.
Kilowattokat pufogtat el.
2021. nov. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
9/24 Wadmalac válasza:
Atomerőmű környezetszennyezése:
- Ha folyóvizes hűtésű, a folyóba visszajuttatott, magasabb hőmérsékletű víz lehet hátrányos hatással a folyó élővilágára.
- A kiégett fűtőelemek és karbantartással cserélődő sugárszennyezett erőműelemek biztonságos tárolása elég költséges és sok évtizedre kell (valószínűleg modernebb jövőbeli reaktortechnikával újrahasznosítható lesz a nagyja).
2021. nov. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
10/24 anonim válasza:
Atomerőműnél a dusított urán létrehozása a legfőbb szennyezés. Ez teszi kérdésessé, mennyire környezetbarát. Kibányászni az uránt, megtisztitani, gázzá alakítani, majd elkezdeni kiválogatni a 235-os izotopokat, vagyis nagy teljesítményű centrifugákban feldusitani a U235 izotop mennyiségét, végül visszaalakitani szilárdanyaggá, és elkészíteni az erőművek számára a használható kazettákat. Ezek mind veszélyes szennyező rendkivűl energiaigényes folyamatok, külőnősen a több tiz ezeres fordulatszámu centrifugák müködtetése.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!