Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Egy bolygó gravitációja, csak...

Egy bolygó gravitációja, csak annak tömegétől függ ?

Figyelt kérdés
Azt nem értem, hogy miként akarunk a Marson megtelepedni, ha nincs meg a megfelelő gravitáció ? Úgy tudom alacsony gravitáción nem működik az emberi szaporodás.
2021. okt. 4. 12:17
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

A majomnál pontosan ugyanez lenne (bár ez is etikátlan).

De az összes magasabb rendű lénynél ez van, szerintem már a rovaroknál is.

2021. okt. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

A teszteléshez eddig elég kevés lehetőség volt, ehhez kellene megfelelő körülmény és két ellentétes nemű ember egyidejű megléte. A körülmény általánosan értendő, mielőtt a #6 ismét félreértené.

Amúgy a szaporodásnak két sarkalatos része (na jó három) van, az aktus, amely lehetőséget ad két ellentétes nemű sejt egyesülésére, a "megérésig" tartó folyamatra, és persze nem baj, ha a szülés (elválás) is eredményes.

Aki az első fázis megvalósulási lehetőségét kétségbe vnja, kevés a tapasztalata erről. A másodiknál említettem bizonyos körülmények fennállását, ami nem feltétlenül a gravitáció (csak szimulálása). Ez jelenleg elég körülményes, nem tudok ennyi ideig az űrben való tartózkodásról (és nem az "állapot" miatt). A harmadik fázishoz padig nem elsősorban gravitáció kell, hanem belső erők.

Az első fázisra szerintem az etikán túl is elég sokan vállalkoznának. A második már erősen necces sok okból.

2021. okt. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Wadmalac ***** válasza:
75%

"A teszteléshez eddig elég kevés lehetőség volt"


Hát mikrogravitációhoz kevés, marsi gravitációhoz nulla.

Földi körülmények közt hosszabban csak magasabb G-t tudunk csinálni, alacsonyabbat nem.

Az űrállomáson meg arra nincs nagyon lehetőség, hogy hosszú távon akármilyen nullánál nagyobb G-t csináljunk (centrifuga megfelelő méretben).

2021. okt. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Majd, ha elkészülnek a nagy kerék alakú űrállomások...
2021. okt. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Wadmalac ***** válasza:
100%

#14: Így van, ott tesztelhető lesz ilyesmi is.

De főleg anyagi és technikai okokból ez jóval később fog megvalósulni, mint a Mars első emberi látogatása.

Szóval nem nagyon tudjuk máshol tesztelni.


Illetve de, a Holdon.

Gondolom az Artemis hosszútávú tervei közt ez is helyet kapott.

2021. okt. 6. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!