Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Egy bolygó gravitációja, csak...

Egy bolygó gravitációja, csak annak tömegétől függ ?

Figyelt kérdés
Azt nem értem, hogy miként akarunk a Marson megtelepedni, ha nincs meg a megfelelő gravitáció ? Úgy tudom alacsony gravitáción nem működik az emberi szaporodás.
2021. okt. 4. 12:17
1 2
 1/15 Wadmalac ***** válasza:
89%

"Egy bolygó gravitációja, csak annak tömegétől függ ?"

És a méretétől, ha a felszíni gravitációra gondolsz.

Szóval méret és tömeg.

Azonos tömegű, alacsonyabb sűrűségű és ezért nagyobb átmérőjű bolygón a felszíni gravitáció alacsonyabb.


"Úgy tudom alacsony gravitáción nem működik az emberi szaporodás."

Pontosabban mikrogravitáción, gyakorlatilag nulla G-ben ismerten felléphetnek fejlődési problémák a magzatnál.

De hogy a marsi 1/3 G-n is így van-e, nem tudjuk.

2021. okt. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nagy vonalakban a tömegétől és az égitest sugarától. Egyenesen arányos a tömeggel és fordítottan arányos a sugár négyzetével.
2021. okt. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Kis mértékben beleszól a tengelyforgás is, és ami ebből következik a bolygó formájának eltérése az ideális gömbtől. ( Geoid )
2021. okt. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
72%
Meggyőződésem, hogy szaporodni nulla gravitáció mellett is lehetséges. Bizonyos dolgokat mesterségesen meg kell tenni, de az nem gravitáció.
2021. okt. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Valamit olvastam, hogy a gravitáció mentes környezetben voltak állat kísérletek, amik nem jártak sikerrel, mert tudom is én torz utódok születtek.
2021. okt. 4. 18:00
 6/15 anonim ***** válasza:
73%

"Meggyőződésem, hogy szaporodni nulla gravitáció mellett"

Ez 𝐍𝐄𝐌 meggyőződés kérdése!

Az egyik legalapvetőbb funkció: a fej-farok vég meghatározása - a gravitáción alapul!

Tehát a magasabb rendű élőlények nem tudnak gravitáció nélkül szaporodni!

2021. okt. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Már az első lépés is kérdéseket vet fel, bár szerintem azok megoldhatóak. A hivatalos információk szerint nem voltak kísérletek arra, hogy hogyan lehet az űrben szexelni, de az embereket ismerve nem tudom elképzelni, hogy "nem hivatalos" kísérlet sem történt. A magzati fejlődés már más kérdés.
2021. okt. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Wadmalac ***** válasza:
100%

"a magasabb rendű élőlények nem tudnak gravitáció nélkül szaporodni!"

A Marson van gravitáció.

2021. okt. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
73%

Van, csak nem tudjuk, hogy elég-e ehhez a folyamathoz.

De az első az egész jelenséget kétségbe vonta valami "meggyőződés" alapján. Vagyis tudatlanságból.

2021. okt. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Wadmalac ***** válasza:
100%
Eléggé etikátlan lenne emberen tesztelni.
2021. okt. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!