Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért van az hogy nem ismerem...

Miért van az hogy nem ismerem az órát?

Figyelt kérdés

35 éves vagyok és nem hülye elvileg.

érettségim meg van és 3 nyelven beszélek.

Viszont a mutatós, analóg órát nem tudom értelmezni.

Nyilván ha egész számokat mutat, akkor látom, de kis mutató, nagy mutató is bezavar.

Van más is így ezzel?

Elég rossz érzés mikor kérdezi valaki az időt és a falon lévő óra helyett a telefont nézem meg.

Ez valami betegség?

Köszönöm szépen a kuktivalt hozzászólásokat!

Szép napot mindenkinek! :)



2021. szept. 12. 16:18
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
63%

Annyit hozzátennék tappancs analóg óra használati útmutatójához, hogy miután leolvastad, hány egész órán van túl a kismutató, ha azt is nézed, kb hol van a két szám között, akkor nehéz eltéveszteni a perceket.

pl ha kb a 3-as és a 4-es közt félúton van, akkor kb fél négy van, ha már majdnem a négyesnél, akkor majdnem négy óra van már, stb Ez után nehéz nagyságrendileg elrontani a nagymutató leolvasását.

2021. szept. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 TappancsMancs ***** válasza:

Biztos csak ezt kevered össze, a számozás és beosztások. Vedd külön és külön gyakorold mindkettőt.


Számok = órák

Percek = beosztások


Ennyi és külön gyakorold. Meg fogod látni, hogy nem nehéz.

2021. szept. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 TappancsMancs ***** válasza:
65%
12 Azt elsőre sok lenne, de persze. Azt úgyis majd látni fogja.
2021. szept. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Én azt hiszem #11, hogy te szelektíven vagy ilyen. Képtelen vagy megérteni, hogy ez kérdezős fórum és nem minősítős. Azt a lektorok csinálják, vagy iskolában a tanár feleléskor.
2021. szept. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
0%

"Képtelen vagy megérteni, hogy ez kérdezős fórum és nem minősítős."


Vagyis te se a minősítésemet bírálod, csupán azt, hogy megtettem.

2021. szept. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Érdekes kérdés, de nem értem, hogy nem lehet ezt érteni ? Ha csak nem valami diszlekszia szerű okból nem sikerül az értelmezés.


Annyi óra, amelyik számot elhagyta a kismutató, és hozzáveszem a percet, ahol kb áll a nagymutató.



Oké hogy 2 másodperc alatt nem megy, de mondjuk félperc alatt nyilván sikerülne, és onnantól csak gyakorlás kérdése.

Kiváncsi volnék, hogy egy ilyen egyszerű folyamatnál, hol az a pont ahol elakadsz ? Ha látod a két mutatót, és megtudod különböztetni őket, akkor mi a gond ?

2021. szept. 13. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 TappancsMancs ***** válasza:

Kérdező, ha gyakorlod, akkor szerintem ne úgy, hogy egy nap 5x megnézed az időt az órán, mert úgy kevés tanulás jut egy napra elszórva. Szerezz valami órát és állítgassad. Nézni a kismutatót és leolvasni, egyből átállítani miközben kicsit félrenézel, és olvasod is le megint. Egy idő után meg a percek ugyanígy átállítgatva.


Lényegében ennyi:

óra - kismutató - belül

perc - nagymutató - külső beosztások


Ami azonos beosztás az csak az 5 percenkénti közepes rovátkák, azok egyben az órák és egyben nyilván perceket is mutat.


Vedd ketté és meg fogod látni, hogy még jobb is mint a digitális óra.

2021. szept. 13. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Én tudom, csak sokáig digitális órám volt és hozzászoktam. De aztán a 30.ra kaptam egy Rolexet a feleségemtől és muszáj volt megszokni.
2021. szept. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
84%
Én emlékszem, hogy nekem milyen nehéz volt megtanulni az órát leolvasni. 7 éves koromban. A kérdés első olvasására elszörnyedtem, hogy lehet, hogy ezt egy felnőtt, nem fogytékos ember nem tudja! De beláttam, hogy én meg nem biztos, hogy meg tudnék gyújtani egy petróleumlámpát.
2021. szept. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

#19

Komolyan nem értem, miért olyan hihetetlen az a válasz, hogy a kérdező fogyatékos.

Ha leírnám, hogy nem tudok farkat verni, mert sose volt rá szükségem, akkor is ugyanilyen toleránsan álltok hozzám?

(Amúgy az is hazugság, hogy sose volt rá szüksége, mert egy csomó helyen csak az van, és kétlem, hogy még soha életében nem felejtette otthon a digitális karóráját.)

2021. szept. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!