Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért van az hogy nem ismerem...

Miért van az hogy nem ismerem az órát?

Figyelt kérdés

35 éves vagyok és nem hülye elvileg.

érettségim meg van és 3 nyelven beszélek.

Viszont a mutatós, analóg órát nem tudom értelmezni.

Nyilván ha egész számokat mutat, akkor látom, de kis mutató, nagy mutató is bezavar.

Van más is így ezzel?

Elég rossz érzés mikor kérdezi valaki az időt és a falon lévő óra helyett a telefont nézem meg.

Ez valami betegség?

Köszönöm szépen a kuktivalt hozzászólásokat!

Szép napot mindenkinek! :)



2021. szept. 12. 16:18
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
95%

Gondolom, mert alapból nem használod.

Én karórámon nézem az időt, mert utálom a telefont állandóan elő kajtatni.

Gyakorlat kérdése :)

2021. szept. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
84%

Sokáig nem használtam mutatós órát, otthon ne is volt. Így szinte felnőtt voltam, mire belejöttem a leolvasásába.

Igaz, én értelmezni előtte is tudtam, csak beletelt fél,-egy percbe, mire kiokoskodtam mit is jelent a mutató állás. Egyszerűen csak nem használtam, ezért nem ment csípőből a leolvasás. De ez semmivel nem másabb, mintha oda adsz valaki olyan kezébe egy mikrométert vagy egy tolómérőt, aki nem szokott ilyet használni. Jó eséllyel le tudja olvasni, de nem egy pillantásra fél másodperc alatt.

2021. szept. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

2es.

Sokáig tartott kimasolni igaz?!

:D

Köszönöm szépen!

Egészségedre váljék eme szép egyszerű hozzászólás!

Legyél szerencsés az életben, ha már itt nem sikerült!

Puszi meg pacsi.

2021. szept. 12. 17:41
 4/22 anonim ***** válasza:
88%

Pedig nagyon egyszerű, úgy pedig még könnyebb, hogyha az egész órákat le tudod olvasni.

Gondolatban tekerd vissza az órát egészre. Ha például a kismutató (óramutató) a 4-es és 5-ös között van, akkor gondolatban a 4-esre fog visszajutni a kismutató. Ez azt jelenti, hogy 4 óra múlt. Hogy hány perccel, azt a beosztások mutatják; 12 egyenlő részre van osztva a számlap, 1=60 perc, tehát a 12-es felosztás miatt 5 percenként van felosztva. Tehát ha a nagymutató a 4-esen áll, akkor az 4*5=20 percet jelent. És így már meg is van az időpont: 4:20 (persze délelőtt vagy délután, az a napszaktól függ).

2021. szept. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
93%
Ja, és ez nem azért van, mert hülye vagy (de persze attól is lehetne), hanem mert nem tanultad meg annak idején. Ez pont ugyanolyan, mint a biciklizés; ha valakit kiskorában nem tanítanak meg, az nagykorában sem fog tudni biciklizni, pedig az egyfajta alapműveltség, tehát alapvetően mindenki azt gondolja, hogy a felnőtt emberek tudnak biciklizni, pedig nem feltétlenül.
2021. szept. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
92%
Vegyél egy olcsó mutatós karórát gyakorolni, és naponta 10-20 alkalommal random nézz rá hogy mennyi az idő. Az első néhány napon még sokat kell gondolkdonod rajta, a második héten már kevesebbet, a hónap végén pedig már kapásból fog menni ha ránézel.
2021. szept. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 TappancsMancs ***** válasza:

A megszokás nagyon sokat számít benne, de amúgy tényleg nem nehéz.


A lényeg, hogy az órát és percet külön nézzük ugyanazon a beosztáson. A kismutató az órákat mutatja és ha jó a saccolásod, arról is le tudod olvasni a perceket. De pontosabb a nagymutatón olvasni le, annak csak könnyítő szerepe van.


Az ne zavarjon meg, hogy a perceket és órákat is ugyanarról az egy beosztásról olvasod le.


Tehát.


1. Csak a kismutatót nézd, az órákat, és csak azt, hogy hány egész órán van TÚL. Semmi mást. Ahány egész számon TÚL van. Pl: 3 órán túl van valamennyivel. Akkor az egész órák az 3 óra.


2. Második lépésben meg hozzá a perceket, semmi mást. Vagyis a 60 percből hánynál jár. Pl: 25 perc.


Egymás után ez 3 óra 25 perc.


Előzetesnek érdemes lehet átvenni, hogy a beosztások mennyiket jelölnek. Van négy hagy kereszt alakban. Ez percekben 15-önként van. Tehát 15, 30, 45, 60. A négy nagy beosztás után a kisebbek 5 percenként haladnak. Tehát 5,10, 15, 20, 25, stb, egész 60-ig, mert egy óra 60 percből áll, tehát 60 a legkisebb beosztások száma. Ezt a 60 felé osztást nézd át, és a 15 percekre osztást és az 5 percekre osztást.


Előzetes második része, ami ne tévesszen meg, hogy a számok is ugyanezen a beosztáson vannak, vagyis az órák számozásai is. Tehát van egy beosztás és úgy oszthatóak a rovátkák, hogy osztható a 12 óra felé, és a 60 perc felé is, ezért mindkettő ott van. De külön olvasd le, ennyi. Előbb az egész órák, majd a percek.


Ha elsőre nehéz, akkor először ne nézd a perceket! Csak az egész órákat! Addig amíg megszokod. Utána a perceket meg hozzá.


Órák azok a számok kiírva, mint 1, 2, 3, stb, a kis beosztásokat ne is nézd először. Ha megvolt egy egész óra, akkor az már biztos.


A perc meg csoportokban van, mert így könnyebb leolvasni, ha tagolva van, 5 db után egy nagyobb vonás. Majd 15 kis vonás után egy még nagyobb, ami 15 perc. Tehát a percet utólag nézd. És nézd át, ahogy a kiemelések vannak:

kisbeosztás a perc

kiemelés 5 perc

nagyobb kiemelés 15 perc


És a perc leolvasás az fentről indul, az a 0 kiindulópont.


A délelőtt és délután marad a legutoljára, az annyiból áll, hogy a du nyilvánvaló mindenkinek, és akkor a 3 óra helyett 15 óra lesz. Ez meg ezért van, mert inkább osztották csak 12 felé, 12 órára a számlapot, mert így nem olyan zsúfolt, mintha egy számlapon lenne mind a 24 óra. De létezik 24 órás számlap is, de az ritkaság.

Az ilyen csak érdekességnek és hogy lásd a 24 órás számlap valóban zsúfolt :)


24-hour analog watch

[link]

[link]

[link]

itt még vannak ilyenek: [link]



[link]

2021. szept. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 TappancsMancs ***** válasza:

A legfontosabb, hogy az ne zavarjon, hogy egy beosztáson van a perc és az óra is. Először csak az óra. Meg is van számozva. A kimutatóról meg ha jól megnézed, leolvashatóak azért a percek nagyjából, a nagyját arról is meg lehet saccolni, hogy a perc kb a felénél van akkor 30 perc. De az nem olyan pontos.


1 csak az órákat - ilyenkor a kis beosztásokat ne is nézd, lényegtelen, csak az számít, hogy melyik egész órán van TÚL. Órák leolvasásakor a kis beosztást ne nézd.


--- később a percek hozzá


Hajrá!

2021. szept. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 TappancsMancs ***** válasza:

Itt a példa:

[link]


1.

A nagymutató a 10-en túl van, tehát az egész órák száma 10.

(Ilyenkor a kis beosztást ne nézd!)


2.

A kismutatónál meg ne nézd a kiírt számozást, csak a beosztásokat! A példa órán már majdnem a 10-dik kis beosztásnál jár, de kerekítjük 10 percre.


Tehát válaszd szét - első csak a számozott órák, majd csak a kis beosztások a percek (csoportokban).

2021. szept. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
0%
Attól még hülye maradsz kérdező, hogy itt a válaszolók ennek az ellenkezőjét állítják. Ha te nem vagy hülye, akkor az Észbontók egyik szereplője se az.
2021. szept. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!