Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Az építészmérnököknek fizikát...

Az építészmérnököknek fizikát is kell tudniuk?

Figyelt kérdés

2021. jún. 23. 09:37
1 2 3 4
 21/35 Wadmalac ***** válasza:
100%

Ami jó is, csak éppen az ilyen élettér- és dizájntervezők kardjukba dőlnek, amikor a mérnökök elkezdik a megvalósíthatóság érdekében nyesegetni az ötletüket. :)

Aztán meg jön a gazdasági részleg és költség alapon még azok is megnyesik.

Így készül az álompalotából a szocreál kocka.

:D

2021. jún. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:
Melette szeretnék építészmérnök lenni, de akkor már maradok a programozásnál, ahhoz jobban értek.
2021. jún. 28. 12:11
 23/35 anonim ***** válasza:
"Még egy fantasy várnál is erre ügyelek." Meg nem árt ha egy fantasy vár sem dől össze magától. Vagy a másik véglet, hogy eleve látszik rajta, hogy annyira rlguaszkodott a valóságtól, hogy nem gondolkodunk rajta (sokan automatikusan), hogy ez meg hogyan képes egyben maradni?
2021. jún. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 Wadmalac ***** válasza:
100%
2021. jún. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
A statikát a statikus tervezi, nem az építész. Külön szakági mérnök feladata (Szerkezetépítő-mérnök MSC + 5 év gyakorlat kell a jogosultsághoz, ha jól emlékszem). Építészként nem készíthetsz statikai tervet.
2021. júl. 8. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:

25: nem a statikai TERV-ről volt szó!


Nézd meg légy szíves az építészkar tantervét, tantárgyakat...


Köszi! :)

2021. júl. 8. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:

#25: [link]


Bal oldalt az egész tantárgylistát is olvasd el a Szilárdságtan+tartószerkezetek tanszék alatt!


aztán jelezd, hogy melyikhez NEM kell fizika...

2021. júl. 8. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
#27: Egy szóval nem írtam, hogy nem kell fizika, a különböző blődségekre reagáltam (pl. az igazság az, hogy szélterhet NEM dinamikus teherként számolunk, stb.), nameg az építészkaron tanított "statika" túlmisztifikálására. Te meg nézd már meg egy Építőmérnök (és ez még az alapszak, nem az MSC) tantervét. Nyílván a szekezetépítő ágazatét.
2021. aug. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 Wadmalac ***** válasza:

"a különböző blődségekre reagáltam (pl. az igazság az, hogy szélterhet NEM dinamikus teherként számolunk, stb.)"


Azt én írtam.

A dinamikánál szépen kiragadtad a szelet a fölrengés, közlekedési vibrációk közül, leblődlizve.


Csak példának, milyen az, amikor a szelet statikus terhelésként számítják be:

[link]



Hajrá!

:)

2021. aug. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:

Wadmalac, áruld el kérlek, mióta számít épületnek egy híd? A vonatkozó MSZ-EN szerint igenis statikus teherként számítjuk, a szélirányt más-más teherkombinációkban vesszük figyelembe.

Egyébként a blődlizésért elnézést kérek, szar napom volt, és hagytam, hogy 26-os kolléga felhúzzon.

2021. aug. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!