Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen konfigurációs asztali...

Milyen konfigurációs asztali számítógépet ajánlanátok építészmérnököknek Revit, 3D Max, ArchiCad használatára?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek!

Milyen konfigurációs asztali számítógépet ajánlanátok építészmérnököknek Revit, 3D Max, ArchiCad használatára? A mostani számitógépem 12 éves, szegény még a Photoshoppal is bajlódik, szükségem lenne új gépre, viszont nagyon nem értek a számitogépek alkatrészeihez.

Köszönöm szépen előre is!



2021. ápr. 1. 12:02
 1/3 anonim ***** válasza:
51%
A grafikus számítógépek mintáját kell követni. Sok ram minimum 64Gb. Az ilyen programok leginkább a ramot eszik... Sok kis pontot kell felvenni és számolni. Ezért kell a sok ram. Egy i9 10. Genes proci bőven elég... Az AMD nem az én asztalom, de a Risen 7-ben van grafikai tervezésre szánt proci. A probléma a videó kártya, mivel jelenleg a piac üres... Emiatt az árak az egekben van. Hatalmas a kereslet kicsi a kínálat. Amúgy nem kell nagyon erős gameléshez való videókártya... Egy közepes kazegóriás is elég. A videókártya igazából csak megjelenít. A lényeg a ram és a proci. Azok végzik a grafikus tervezésnél a pomtok felvételét és számítását.
2021. ápr. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
En ugyanezekhez a szoftverekhez egy i7-9700, 32gb ram, rtx 2060s gpu-t használok, minden tökéletesen fut rajta. Szerintem az előző komment specifikációja indokolatlanul drága, hacsak nem kórházakat és bevásárlóközpontokat tervezel rajzolni. De a legbiztosabb megnézni a szoftverek hivatalos oldalán az ajánlott konfigot.
2021. ápr. 8. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A hivatalos gyártói oldal tekintetében igazad van. Én viszont pont abból indultam ki, hogy nagy bonyolultságú épületek, modellek tervezésére mi kellhet. Az ilyen programoknak alapból nincs nagy rendszerigényük, egy sima asztali gép is elindítja és gyorsan stabilan futtatja. viszont ha nagy részletésségű... Sok pontból álló grafikát kell megnyitni, akkor megeszi a gépeg pillanatok alatt... Főleg a ramot. Itt ahogy utaltál is rá... A használat mértéke a lényeg.
2021. ápr. 8. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!