Milyen érzés lehet "higanyba nyúlni"?
Igen, tudom hogy mérgező meg minden, de viszont baromira érdekel, hogy milyen érzés a higany érintése vagy ha pl. beledugja az ember az ujját pl?
Ami viszont mégjobban érdekel, milyen érzés lehet ha egy ember (természetesen védőfelszerelésben) belemeríti a higanyba a karját vagy a lábát?
Itt egy videó ahol egy hapsi megpróbál "ráállni" több liter higanyra: https://www.youtube.com/watch?v=m8KzmlIEsHs
(Azt mondja: "so much pressure", tehát én arra gondolok hogy olyan érzés lehet, mint ha az adott testrésze az embernek nagyon magas nyomás alá kerül ami megpróbálja az adott tesztrészt összenyomni.)
Tudomásom szerint az egyetlen fém ami szobahőmérsékleten folyékony. Elvileg hideg az érintése és mivel fémként hőt vezet el, ezt elsőként a bőrödből fogja elszívni. Nagyon nehéz és sűrű, ha rádobnád a macskád, nagy valószínűséggel sétálna rajta mint jézus a vízen :D
Pár csepp nem fog összenyomni, egy kanál higany úgy 250gramm lehet. Ha gyors lemosod nem lesz bajod, a bőröd nem azonnal reagáll rá(ha jól tudom).
TUDOM HOGY MÉRGEZŐ! Ki is írtam a kérdés elején, egyébként pedig nem vagyok én sem hülye hogy puszta kézzel higanyba nyúlkáljak (nem mintha lenne nálam akár 1 ml is).
Csak föltettem egy elméleti kérdést, ugyanis nekem a (bármilyen furcsán hangzik) higany az egyik kedvenc kémiai elemem már gyerekkorom óta (elsősorban azért, mert egy szobahőmérsékleten is folyékony fémről van szó ami úgy néz ki, mintha "folyékony tükör" lenne, ugyanakkor nem úgy viselkedik mint egy hétköznapi - víz alapú - folyadék, emellett baromi nehéz is).
"Tudomásom szerint az egyetlen fém ami szobahőmérsékleten folyékony."
Igaz.
De ott van a gallium, ami 30 fok körül olvad.
És nem mérgező. Azzal is lehetne tesztelni. Biztos nem "nyomja" annyira a kezed, mint a higany, lévén kisebb sűrűségű, de a víznél jóval magasabb, hatszoros sűrűségű, úgyhogy ennyivel nagyobb hidrosztatikai nyomást csinál ez is, gondolom olyan érzés mélyre nyúlni bele, mint felvenni egy túl szoros gumikesztyűt.
# 7
"De ott van a gallium, ami 30 fok körül olvad."
A galliummal csak az a baj hogy "szobahőmérsékleten" (azaz 18 és 28 °C között) szilárd, ráadásul a sűrűsége a fele a higanyénak és nem is olyan sima, tiszta és "tükörszerű" olvadt állapotban, mint a higany. Nyilván az is érdekes fém ilyen szempontból (és nyilván biztonságosabb is, mint a higany) de az én érdeklődési köreimbe tartozó 2. elem a higany után inkább az arany. A gallium pedig csupán a harmadik.
" az én érdeklődési köreimbe tartozó 2. elem a higany után inkább az arany"
Azért olvadt galliumba kotorászni puszta kézzel még mindig jobb, mint aranyba. :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!