Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A szájmaszkkal nem lélegzünk...

A szájmaszkkal nem lélegzünk be túl sok mérgező CO2-t?

Figyelt kérdés
A kilélegzett levegő CO2-ben gazdag, nagy része a maszkon belül marad, és újból belélegezzük.

2020. nov. 21. 01:24
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Egyébként ezt én is szerettem volna kérdezni.



Szemüvegesként az FFP2 számomra a legjobb, mert orrhoz igazítgató.


Viszont nyugalmi állapotban fél liter levegőt lélegzünk be, ebből 1-1,5 deci az, ami a nagy, arctól elálló maszkban marad.


Az nyilván sok CO2-t tartalmaz.


Még a sportolók számára készült légzést nehezítő nem tudom milyen maszkra is azt mondják, hogy azért fokozza az edzés adott hatását, mert visszalélegzik a saját elhasznált levegőjük egy részét.


Nos a KN95 is eláll és ott van benne a kilélegzett levegő.



A másik, hogy egy adott anyagon kell átszívni a levegőt, nyilván nehezebb, mintha nem lenne ott semmi.


Nyugalmi állapotban még csak-csak.


Viszont ha gyalogolnom, lépcsőznöm kell, vagy akár lendületes gyaloglás után veszem fel, akkor igenis elég nehéz benne levegőt venni és ezáltal "fullaszt".

2020. nov. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Wadmalac ***** válasza:

Tényleg ront a légzésed "hatásfokán". De a szervezet nem hülye, amennyit érezhetően ront, azt kompenzálja gyakoribb és-vagy mélyebb légvétellel.

Én észrevettem magamon, hogy nyugalmi helyzetben hosszabbak a légvételeim, mint maszk nélkül, mozgás közben meg gyakoribbak is, anélkül, hogy szándékosan változtatnám.


Szóval nincs itt semmi gond. Ha lenne, éreznéd.

2020. nov. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Pont azt akartam mondani, hogy a szervezet mélyebb lélegzetvétellel kompenzál és hát nem tudom...

Ha nehéz átszívni rajta a levegőt, akkor azért mélyebb lélegzetvételnél ez már érezhető lehet. Számomra sajnos sokszor az.


Pedig maszkpárti vagyok, nem bánnám, ha ősztől tavaszig végleg maradna. Jó, a szabadban nem.

2020. nov. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a normális válaszokat!

Azokét, akik nem kevertek bele ide nem tartozó dolgokat, pl. 1-2 perces újraélesztés vs. rendszeres, órákon át történő maszkviselés.

A sebészorvos jó példa lenne, de ő sem átlagpolgár átlagos maszkkal, és a szuperhős barlangászok sem azok - egy átlagpolgár nem bírná ezeket.

De én nem a kivételeket kérdeztem.

2020. nov. 26. 10:44
 15/16 anonim ***** válasza:

Én vagyok az, aki írta, hogy azért fullasztja a maszk.



Én értem, miért hozták ide az újraélesztést. ;)

2020. nov. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

Méréseink szerint bár nincs alatta életveszélyes mennyiség. Ahhoz elég hogy fáradtabbnak érezd magad, csökkenjen a koncentrációs képesség. Így munkavégzés, tanulás során egyértelműen hátráltató tényező a maszkviselés.



Levegő CO2 tartalma:


Hegyi levegő: 400 PPM

Német irodai határérték: 1200 PPM

Maszk alatt: 2500-4000PPM

EU Munkaegésségügyi határérték: 5000PPM

Rövid távon bizonyítottan kàros: >50000PPM

2021. márc. 17. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!