Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A hasonlatokban való gondolkod...

A hasonlatokban való gondolkodás minek az indikációja lehet?

Figyelt kérdés
Sok évvel ezelőtt a magyar tévében volt egy sorozat, amelyben két pszichológus (Kapitány Ágnes és Kapitány Gábor) gyermekneveléssel kapcsolatos témákban adott elő. Ebben volt szó a hasonlatokban gondolkodásról és hogy ebből mire lehet következtetni.

2020. nov. 8. 12:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Ebből ki tudsz indulni és tovább keresni:

[link]

2020. nov. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Pontosítanék: ha valakinél azt figyeljük meg, hogy nagyon sok hasonlatot alkalmaz a beszédében, akkor ebből mire lehet következtetni a személyiségét illetően?
2020. nov. 9. 12:24
 3/3 anonim ***** válasza:

Én a mondandóm jobb érthetösége miatt szoktam hasonlatokat használni, értem ez alatt, hogy gyakori hétköznapi példán keresztül próbálom megértetni másokkal a szóban forgó dolog lényegét, összefüggéseit. Ha észreveszem, hogy valaki mégsem érti teljesen keresek egy másik példát, vagy akár egy harmadikat.

Szerintem a hasonlatok alkalmazása összefügg az adott személy asszociációs képességével, így könnyebbenérthetövé tudja tenni a mondanivalóját mások számára. Általában az ilyen embereken azt is észrevettem, hogy könnyebben találják meg a közös hangot másokkal, illetve könnyebben tudnak a másik "értelmi színvonalára" hangolódni.

Hogy ez milyen személyiségi jegyeket tükröz pontosan pszichológiailag azt nem tudom.

2020. nov. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!